Visų šventųjų išvakarėse vėl prisiminti Anapilin iškeliavę vieniši šilutiškiai

Artėjant ilgajam Visų šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui penktadienį, spalio 29-ąją, Šilutės naujosiose kapinėse, prie prieš beveik du dešimtmečius pastatyto kryžiaus vienišiems Anapilin išėjusiems žmonėms susirinko Savivaldybės socialinės paramos skyriaus ir Šilutės seniūnijos atstovai, socialinių įstaigų darbuotojai ir lankytojai.

Prie vienišų žmonių kapų susirinko seniūnijos, socialinių įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, jog mūsų šalyje Vėlinių tradicijos yra gilios, tačiau su laikmečiu kinta. Šiais laikais kiekvieno iš mūsų, gyvųjų, pareiga yra tądien aplankyti artimųjų kapus, juos papuošti gėlėmis, uždegti žvakelių bei mintimis pakviesti mirusius artimuosius šalia savęs pabūti, pabendrauti.

Gėlių padėta ir prie paminklo Macikų kapinėse.

A. Šimelionis pasidžiaugė, kad Vėlinių išvakarėse prie kasmetinio apsilankymo kapinėse visuomet prisideda Šilutės socialinių paslaugų centras, Vaiko gerovės ir globos centras su darbuotojais ir vaikais. Pastarieji tądien pasakė keletą prasmingų eilių, skirtų išėjusiųjų atminimui. Giesmes apie laikinumą ir atsisveikinimą su artimais pagiedojo neįgaliųjų klubo „Sielos paguoda“ ansamblis.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus padėkojo jaunimui, kuris padeda kasmet rudenį sutvarkyti vienišų žmonių kapus, taip pat pakvietė nelikti abejingiems ir Vėlinių proga uždegti kelias žvakeles prie Šilutės mecenato Hugo Šojaus paminko.

Savivaldybės ir seniūnijos atstovai penktadienį apsilankė ir žvakes uždegė bei padėjo gėlių ir Macikų kapinėse.