Visuomenės sveikatos biure jau konsultuoja priklausomybių konsultantas

Untitled-3 copyInformuojame, kad Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamą pagalbą rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims.

Priklausomybė nuo alkoholio ir kitų svaigiųjų medžiagų yra laikoma psichikos liga. Ji nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo – susidurti su žalingo alkoholio vartojimo rizika gali kiekvienas. Ši liga išsivysto per ilgesnį laiko tarpą, todėl labai svarbu pastebėjus ar atpažinus rizikingą alkoholio vartojimą laiku kreiptis pagalbos. Pats žmogus dažnai yra linkęs ignoruoti šią savo ligą, todėl artimųjų pastangos ieškoti pagalbos būdų labai svarbios sėkmingam gydymui.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užtikrina nemokamų anonimiškų priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimą. Šiomis paslaugomis siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo.
Priklausomybės konsultantų pagrindiniai uždaviniai:

Įvardinti ir parodyti dėl priklausomybės kylančias problemas šeimoje ir suplanuoti pagalbą visiems jos nariams (tiek suaugusiems, tiek vaikams);

Motyvuoti vartojančius alkoholį rizikingai (galimai dar neturinčius priklausomybės) keisti žalingus gėrimo įpročius;

motyvuoti priklausomus nuo alkoholio asmenis, jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo;

Teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems gydymo nuo priklausomybių programą.

Į priklausomybių konsultantus žmonės gali kreiptis be gydytojo siuntimo. Konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų.

Registracija į konsultacijas vykdoma telefonu +370 659 01468, registracija būtina.

Priklausomybių konsultantas paslaugas teikia kiekvieną trečiadienį nuo 8.00 val iki 17.00 val. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, adresu K. Kalinausko g. 10, Šilutė (ketvirtas aukštas, įėjimas iš kiemo pusės).

Prašome įstaigų pasidalinti informacija apie priklausomybių konsultanto paslaugas su suinteresuotais asmenimis.