Visuomenininkai ruošiasi dalintis pinigus

PINIGAI SILUTEI_SENIUNIJOS__2Seniūnijose prasidėjo seniūnaičių, bendruomenių ir kitų visuomeninių organizacijų vadovų susirinkimai, kuriuose renkamos išplėstinės seniūnaičių sueigos, dalysiančios nevyriausybinėms organizacijoms ir bendruomenėms skirtus pinigus.

Šiemet Šilutės rajonas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gavo 34138 eurus bendruomeninei ir nevyriausybininkų veiklai remti, kurie išdalinti seniūnijoms pagal gyventojų skaičių.

Seniūnijose sudarytos išplėstinės seniūnaičių sueigos atrinks projektus, kurie bus įgyvendinami konkrečioje seniūnijoje iš gautų Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšų.

Kiek pinigų gaus seniūnijos?

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis savo įsakymu birželio pabaigoje patvirtino sumas, kurias gaus kiekviena seniūnija minėtiems projektams įgyvendinti:

Juknaičių – 2015 Eur,
Gardamo – 1382 Eur,
Katyčių – 855 Eur,
Kintų – 1328 Eur,
Rusnės – 1177 Eur,
Saugų – 2616 Eur.
Šilutės – 17292 Eur,
Švėkšnos – 2397 Eur,
Usėnų – 963 Eur,
Vainuto – 1646 Eur,
Žemaičių Naumiesčio – 2467 Eur.

Direktoriaus įsakyme nustatyta, kad maksimalus vienos projektinės paraiškos limitas – 3000 eurų.

Šilutiškių susirinkimas

Trečiadienio susirinkime Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sukviestiems visuomenininkams – seniūnaičiams, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių pirmininkams pasakojo, kad yra apribojimas, jog įgyvendinant projektą išlaidos ilgalaikiam turtui negalės viršyti daugiau nei 20 proc. Tai reiškia, kad suoliuko, treniruoklio ar kitokio įrenginio kaina negalės viršyti 600 Eur.

Šilutės r. savivaldybės taryba yra patvirtinusi nuostatus, kad visuomeniniai projektai galės būti rašomi: socialinei veiklai, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūrinei ir švietėjiškai veiklai, sporto ir sveikatinimo veiklai, bendruomeninei veiklai, bendruomenių akcijoms ir iniciatyvoms. Nuostatuose seniūnaičių sueigoms rekomenduojama iš minėtų sričių nustatyti prioritetinę sritį.

Šilutės visuomenininkai sutarė prioritetinėmis laikyti visas veiklas, kad nebūtų varžomi įvairių organizacijų interesai.

Šilutės visuomenininkų susirinkime išrinktas išplėstinės seniūnaičių sueigos pirmininkas, kuris turės vadovauti projektų atrankai. Visi palaikė Naujakurių seniūnaičio Stasio Juškevičiaus pasiūlytą kandidatūrą – savivaldos takus pramynusį Pagrynių seniūnaitį Juozą Sauspreškį. Sekretoriauti susirinkimams buvo paskirta seniūnijos sekretorei Genovaitei Toleikienei.

Šilutės seniūnijos seniūnaičiai jau pirmame susirinkime dalijosi mintimis, ką jie norėtų daryti už paskirtas lėšas.

Pagrynių seniūnaitis J.Sauspreškis sakė, kad gyvenvietės jaunimui reikėtų krepšinio aikštelės, Naujakurių ir Macikų seniūnaičiams Stasiui Juškevičiui ir Stasiui Varkaliui rūpi, kad viešose erdvėse būtų pastatyti treniruokliai.

Grabupių bendruomenės pirmininkui Vladui Kainovaičiui ir seniūnaičiui Gintarui Žulkui, kaip visada, rūpi, kad iki jų gyvenvietės būtų nutiestas pėsčiųjų takas, tačiau akivaizdu, jog tam reikia daug didesnio finansavimo šaltinio. Pasak V.Kainovaičio, Grabupiai jau turi ir suoliukų, ir puikią vaikų žaidimo aikštelę, ir paplūdimio tinklinio aikštelę, treniruoklius. Todėl grabupiškiai norėtų iš bendruomenėms skirtų lėšų tvarkyti tai, kam seniūnija visuomet pritrūksta lėšų, –  šaligatvius.

Šilutės gražinimo draugijos atstovas Orestas Lidžius prasitarė, kad draugija norėtų perkloti senosiose Šilutės kapinėse esančios koplytėlės grindis naujomis lentomis.

Gaidelių bendruomenė idėjų dar neturi, bet dar turi laiko pamąstyti.

Projektai turi būti parengti ir pateikti Savivaldybės svarstymui iki rugpjūčio 1 d. Projektai turės būti baigti įgyvendinti iki šių metų gruodžio 31 dienos.