Visureigis „Marija“ padės potvynio zonos gyventojams

visureigisJei apledijusiuose Pamario laukuose ar potvynio vandenų užlietose pievose pamatysite raudoną transporto priemonę, žinokite, kad tai – į pagalbą apsemtų kaimų gyventojams skubanti tanketė „Marija“.

Taip bendrovė „ORLEN Lietuva“ vadina savo vikšrinį visureigį, kurį neatlygintinai perdavė naudoti Šilutės rajono savivaldybei. Antradienį Savivaldybėje pasirašyta 3 metų panaudos sutartis.

Pristatydamas dovaną AB „ORLEN Lietuva“ Viešųjų ryšių direktorius Audrius Stasiulaitis sakė, kad įmonė vykdo įvairius socialinius projektus. Vienas iš jų – dovana potvynių varginamiems Pamario gyventojams. Pasak A.Stasiulaičio, ši iniciatyva – gražus verslo įmonės, jos darbuotojų ir valstybinės įstaigos bendradarbiavimo pavyzdys.
Idėja padovanoti Šilutei keliolika metų Mažeikių naftos perdirbimo įmonei „ORLEN Lietuva“ tarnavusį visureigį kilo šios bendrovės transporto grupės vadovui Vaidotui Rezgiui. Įmonės vadovybė pritarė darbuotojo siūlymui, o Šilutės rajono savivaldybės vadovai mielai sutiko perimti dovaną.

Rajono merė Daiva Žebelienė neabejojo, kad ši transporto priemonė padės mūsų krašto gyventojams įveikti gamtos iššūkius.
Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, pasirašęs panaudos sutartį, iškart visureigį patikėjo eksploatuoti Klaipėdos apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai – visureigio priėmimo aktą pasirašė viršininkas Gedeminas Karalius.

„ORLEN Lietuva“ atstovai sakė, kad ruošdami „Mariją“ šilutiškiams, visureigį atnaujino, perdažė, įpylė pilną baką degalų – 320 litrų. Ši 10-12 keleivių galinti vežti transporto priemonė, perdaryta iš 1994 metų gamybos rusiško visureigio, – labai ekonomiška: valandą važiuodama sunaudoja tik 6 litrus degalų. Tad įpilto kuro tikriausiai užteks iki vasaros. Naftininkai tikina, kad visureigis gali judėti ir ledu, ir per vandenį (iki 1 m gylio).visureigis pasiraso

Dėkodamas už šią dovaną, Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, kad šiemet potvynis kaip reta ilgai kankina užliejamų teritorijų gyventojus. Nuo sausio pradžios iki šiol apsemta 15,8 tūkst. hektarų teritorija šešiose seniūnijose, vandens apsuptyje ir dabar yra 24 kaimai su 72 sodybomis, kuriose gyvena 175 gyventojai.

Jiems tenka nuvežti būtiniausių produktų, padėti pasiekti sausumą. Todėl vikšrinis visureigis labai pravers, ypač – rūpinantis Šyšos, Žalgirių, Rupkalvių gyventojais.

Po visureigio perdavimo dokumentų pasirašymo svečiai, rajono vadovai ir būrys žurnalistų išbandė „Mariją“ – nuvažiavo į Šyšos kaimą. Šio kaimo gyventojas Stanislovas Gečas pasakojo apie potvynio bei gyvenimo jo zonoje kasdienybę, o šeimininkė pavaišino karšta arbata.

Paskui „Marijos“ ekipažas pasuko į Rusnę, kur laukė seniūnės Dalios Drobnienės žadėta žuvienė.