Visus metus laukę senjorai ir vėl pasitiko Adventą „Šilutės Sandoroje“

sandora„Visus metus laukėm šitos dienos“, – gruodžio 2-ąją kalbėjo į Šilutės evangelikų liuteronų parapijos labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ namus besirenkantys senjorai. Čia tądien tradiciškai apie 100 jų susėdo prie šventiškai papuoštų ir vaišėmis padengtų stalų, o po kelių valandų išeidami namo išsinešė dar ir solidžius dovanų maišelius.

Tokią Advento pradžios šventę „Šilutės Sandora“ gausiam būriui savo globotinių rengia kasmet, ir kasmet visiems jiems tai yra laukiamiausia metų diena.

Talkino ilgamečiai bičiuliai iš Rostoko

Šiltą „Šilutės Sandoros“ narių apkabinimą, gerą žodį ir nuolatinę pagalbą jau daug metų jaučia didelis būrys viso Šilutės ir dalies Pagėgių krašto žmonių. Jie nuolat lankomi namuose, pasveikinami asmeninių švenčių progomis, jiems padedama buityje ir pasirūpinama tuomet, kai prispaudžia ligos. Jie taip pat kasmet vežami ir į ekskursijas, kuriose dar ir pamaitinami. sandora seneliai_ateina

O prieškalėdžio metas „Šilutės Sandoros“ nariams tampa tikru darbymečiu. Mat tada reikia supakuoti daugybę dovanų maišelių, pasirūpinti kalėdinėmis stalų puošmenomis, parengti globojamų vaikų programėlę.

Čia sandoriečiams į pagalbą kasmet ateina bičiuliai iš Vokietijos, tolimojo Gehlsdorfo parapijos Rostoke nariai. Artėjant Adventui jų būrelis kasmet taip pat pakuoja dovanas, krauna jas į automobilius ir suka Lietuvos pusėn.

Šįkart šilutiškiai svečių sulaukė dar lapkričio 29-ąją. Grupei, kaip ir kasmet, vadovavo ilgametis šilutiškių bičiulis Francz Lausch, kuris asmeniškai pažįsta jau kone kiekvieną sandoriečių globotinį. Delegacijoje buvo ir vienas pirmą kartą mūsų krašte viešintis svečias, kunigas Klaus Diter Mein.    

Svečiai ne tik talkino sandoriečiams ruošiant šventę, bet ir po įvairius Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės kaimus išvežiojo nemažai vardinių siuntinių. Tokių malonių staigmenų sulaukė Kintų ir Stankiškių, Žalgirių, Juknaičių ir kitų kaimų žmonės.
„Mes esame viena komanda, kartu dirbame visus metus, ir esame labai dėkingi šiems žmonėms už tai, kad jiems mūsų kraštiečiai rūpi ne mažiau, nei mums patiems“, – sakė ilgametė „Šilutės Sandoros“ vadovė Astrita Liepienė.

Pasveikino įžengus į gerumo laiką

sandora visi_prie_staloIr šilutiškiai, ir rostokiečiai rūpinosi ir senelių atvežimu į renginį. „Šilutės Sandoros“ ir vokiečių automobiliai šeštadienio rytą suko po daugelį atokių rajono kampelių, ir surinkę ten gyvenančius žmones atvežė juos į Šilutę, o vėliau pargabeno namo. O tuos, kas visgi nepajėgė atvykti, sandoriečiai su kalėdinėmis dovanomis jau lanko namuose.

„Visus metus laukėm tos dienos“, – sakė į „Šilutės Sandoros“ namus žengiantys senoliai. „O mes visus metus laukėme jūsų“, – atsakė jiems A.Liepienė ir senelius pasitikę gera dešimtis kitų šios organizacijos narių. 

Sveikinimo žodžius susirinkusiesiems tarė svečiai, visus artėjančių didžiųjų metų švenčių proga pasveikino ir A.Liepienė. Ji sakė, jog šiuo metu visi įžengiame į susitaikymo, atleidimo, gerumo laiką, ir tai yra toks laikas, kai visi norime padaryti ką nors gero vienas kitam, įteikti dovanėlę, kai švariname ir puošiame ne tik savo namus, bet ir savo širdis, visus sielos kampelius. Ji linkėjo, kad Kalėdų laukimo laikas būtų ypatingas visiems tų namų svečiams, kad visi šiltai pabendravę namo skirstytųsi nešdami meilę ir šilumą savo aplinkiniams.

Menine programėle senelius pradžiugino sandoriečių globojami vaikai, taip pat kasmet šiame renginyje dalyvaujantys Šilutės meno mokyklos moksleiviai.