„Vivattur“ lankytojus labiausiai domino potvynis ir paukščiai

vivattur pancerovaSavaitgalį Vilniuje vykusios kasmetinės parodos „Vivattur’2012“ neaplenkė ir Šilutės rajono turizmo plėtotojai. Nors šiemet, kaip anksčiau buvo įprasta, apie pasirengimą parodai iš anksto negirdėjome garsiai skelbiant, Savivaldybės Plėtros ir planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa KMITIENĖ sako, jog reikia džiaugtis tuo, kad vis dar yra galimybė dalyvauti.

Ji primena, kad ši paroda toli gražu nėra vienintelė, kurioje pristatomos lankytinos Pamario krašto vietos ir čia teikiamos turizmo paslaugos.

Savivaldybei kainavo tik 800 litų

Pamario turizmo išteklius parodoje, be R.Kmitienės, pristatė Turizmo informacijos centro (TIC) atstovė Jūratė Pancerova. Parodoje dalyvavo ir Šilutės rajono meras V. Pozingis ir Savivaldybės administracijos direktorė I. Vasiljevienė. Į parodą nuvyko ir būrelis šios srities verslininkų.

Kad privalome pristatyti savo lankytinas vietas, kuo plačiau viešinti mūsų verslininkų teikiamas paslaugas, neabejoja niekas. Bet „Vivattur“, pasak R.Kmitienės, yra viena iš brangiausių parodų. Dalyvauti užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose yra žymiai pigiau.
vivattur vasiljeviene meras
Todėl Šilutės turizmo informacijos centrui jau antri metai suteikiama galimybė „Vivattur“ parodoje savo kraštą pristatyti bendrajame stende, kurį rengia Lietuvos turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Šiemet Savivaldybei tai atsiėjo apie 800 litų (toks yra dalyvio mokestis), neskaičiuojant darbuotojų komandiruočių išlaidų.

Šiemet nereikėjo leisti ir papildomos literatūros, nes jos dar turėta iš ankstesnių metų. Reklaminę medžiagą pateikė rajono turizmo verslininkai.

Pristatė ir visus muziejus

R.Kmitienė pastebėjo, kad šiemet „Vivattur“ buvo žymiai mažesnė nei ankstesniais metais. Galima tik spėlioti mažėjimo priežastis. Matyt, įtakos turi ir informacinių technologijų plėtra – vis daugiau žmonių informacijos ieško internetiniuose portaluose. Todėl, R.Kmitienės nuomone, reklamai juose turėtų būti skiriama daugiau dėmesio.

Susidomėjimas Pamario kraštu neslūgsta, nemažai lankytojų parodoje vis tiek ieškojo pamėgto šilutiškių stendo. O suradę klausinėjo beveik tradicinėmis temomis: ar jūsų ten dar neužtvindė; kada prasidės potvynis, kaip jūs gyvenate potvynio metu; kada bus galima atvažiuoti stebėti žieduojamų paukščių?

Sulaukta ir didelio dviračių entuziastų susidomėjimo.

Kadangi šie metai paskelbti Muziejų metais, parodoje irgi buvo tam skirta naujiena – atskiras Muziejų asociacijos stendas. vivattur bendras vaizdasMuziejaus darbą gerai išmananti J.Pancerova jame pristatė ir visus mūsų rajono muziejus.

Prisistatome Minske, Berlyne, Maskvoje, Rygoje

Dėl jau minėtos priežasties – kad pigiau – jau antri metai Šilutės turizmo paslaugų koordinatoriai kasmet išvažiuoja bent į 2-3 parodas užsienyje. Pernai dalyvauta parodose Minske (Baltarusija), Kaliningrade ir Poznanėje (Lenkija). Ten kartu su Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Palangos ir Neringos TI centrais, pristatytas visas Vakarų Lietuvos regionas.

Visa informacija apie Pamario turistinius maršrutus išvežta ir į Berlyne (Vokietija) bei Maskvoje vykusias parodas.

Šiemet balandį dar planuojama dalyvauti ir rajoną pristatyti parodose Minske ir Kaliningrade, kur kartu bus organizuojamos ir vadinamosios verslo misijos (konferencijos). Mat niekam nėra paslaptis, kad Rusijos turistai labai mėgsta Palangą, o mūsų rajoną jie, anot R.Kmitienės, renkasi lyg alternatyvą, kuria naudojasi kaip platesne paslaugų pasiūla (pridėtinį ir platesnį paslaugų ir pramogų paketą).

„Mes jiems esame lyg pramogų ir atrakcijų regionas“, – sako Savivaldybės specialistė.

Informacija apie rajoną jau išvežta ir rajonas pristatytas Osle (Norvegija) ir Rygoje (Latvija). Šiemet jis dar bus pristatytas Berlyne, Maskvoje ir Poznanėje.

Beje, šiuo metu jau deramasi dėl vadinamosios mobiliosios aplikacijos įdiegimo ir netrukus – iki turistinio sezono pradžios – informaciją apie visus rajono turizmo objektus turistai galės rasti ir savo mobiliuosiuose telefonuose.

Silutes naujienu LOGO