Vogtų avių mėsytės paragauti neteko

sheep2Pernai vasarą iki tol neteistas vyriškis M.P. sugalvojo kartu su tėvu auginti avis. Norėdamas padidinti tėvo laikomų avių bandą ketino jų nusipirkti. Tačiau pagailėjo pinigų ir sumanė kitą būdą iš kur prasimanyti taip norimų gyvulių. Prisiminė, kad seniau važiuodamas žvejoti matydavo aptvertoje ganykloje besiganančią avių bandą. Galiausiai vieną liepos mėnesio vakarą, prieš vidurnaktį, pasikinkęs arklį į vežimą išsiruošė į naktinę kelionę.

Avių aptvaro tvora nebuvo aukšta, tad vagis nesunkiai pro ją įlipo. Pagavęs aštuonias avis surišo jų kojas, permetė per tvorą ir susikrovęs į arkliu pakinkytą vežimą parsivežė namo. Savo laimikį suvarė į tėvo tvartą, o tėvui pasakė, kad avis pirko, tačiau jokio pirkimo kvito neturi. Tėvas nieko blogo neįtardamas išsegė iš avių ausų įsagus ir išmetė juos.

Vėliau pas naujus šeimininkus ganomos vogtos avys atsivedė du ėriukus.

Ūkininkas G.K. atvykęs į savo ganyklą pastebėjo, kad bandoje trūksta apie 10 avių, pavasarį buvo suskaičiavęs 68 savo bandos avis. Įsilaužimo pėdsakų nebuvo, nes metalinė tvora nesugadinta, vartai užrakinti.

Praėjus kiek laiko pats visur ieškodamas avių apsilankė ir pas M.P. Apžiūrėjęs jo avis, pagal uodegas bei dėmes kaktose atpažino, kad tai dingusios jo avys. Dėl vagystės G.K. kreipėsi į policiją.

Vagies tėvas paliudijo, kad jis iki vagystės dienos augino dvi avis, tačiau liepos mėnesio viduryje sūnus pasakė, kad nupirko jam dar aštuonias. Naujokės buvo paženklintos įsagais ausyse. Norėdamas avis užregistruoti savo vardu jis nuplėšė jų įsagus ir išmetė. Nieko nežinodamas apie vagystę, avis ramiai sau ganė pievoje. Tik išsiaiškinus, kad tai vogti gyvuliai, juos iškart gražino savininkui.

Tikrasis avių augintojas prisiteisė 1110 Lt turtinės ir 2000 Lt neturtinės žalos atlyginimo. Teismui paaiškino, kad pats ieškojo avių, joms parsivežti specialiai nuomojosi priekabą, kurios nuoma kainavo 50 Lt. Nuo visų avių buvo nuimti įsagai, kurių vertė dar 60 Lt. Sugrąžintos avys buvo nusilpusios, įbaugintos, jų kojos buvo nutrintos virvių, joms reikėjo vaistų. Dvi avis net teko papjauti, o jų mėsos nebuvo galima valgyti, nes jos buvo gydytos stipriais vaistais. Ūkininkas tikino, kad jis dėl savo avių vagystės labai išgyveno.

Teismas avis pavogusiam M.P. vieneriems metams apribojo laisvę, nuo 22 val. iki 6 val. ryto jis turės būti namuose.
Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.