Vokietijos ambasadorė prisistatė mūsų rajono merui

AMBASADORETik ką pradėjusi savo diplomatinę misiją Lietuvoje Vokietijos federacinės respublikos ambasadorė Jutta Schmitz aplankė Šilutės rajono merą Vytautą Laurinaitį.

Ambasadorę J.Schmitz susitikime su meru lydėjo ambasados darbuotojai ir Šilutės rajono vokiečių kilmės žmonių bendrijos „Heide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė.

Ambasadorė domėjosi turizmu, investicijomis ir verslu Šilutės krašte. Tačiau savivaldybės meras negalėjo pasigirti Vokietijos verslo investicijų gausa Šilutėje. Tačiau meras pasidžiaugė, kad Pamarį aplanko nemažai vokiečių turistų, kad šilutiškiai palaiko glaudžius ryšius su įvairių Vokietijos miestų įstaigomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis savivaldos, kultūros, sporto ir švietimo srityse.

J.Schmitz manymu, turistų iš Vokietijos galėtų būti ir daugiau, jei rajone sparčiau būtų plėtojamas dviračių takų tinklas, jei leidiniuose ir informaciniuose stenduose, nuorodose, reklamos leidiniuose šalia lietuviškų tekstų būtų ir vertimai į vokiečių kalbą.

Ambasadorės nuomone, norint kurti investicinius projektus reikia labiau išnaudoti Prekybos ir amatų rūmų galimybes ir ten organizuojamus forumus. Ji pasižadėjo dirbti, kad investuotojams būtų pristatytos ir Šilutės rajono plėtros idėjos.

Ambasadorė sakė, kad apie bendravimą su mūsų savivaldybės meru gerai atsiliepia „Heide“ bendrijos pirmininkė G.Stungurienė, ir kad jai yra žinoma, jog bendrijai rūpi pastatas miesto centre, kurį naudoja Šilutės muziejus. „Bendrijos „Heide“ nariai dar labiau vystytų savo veiklą, jeigu jiems būtų suteiktos tos patalpos“, – teigė J.Schmitz.

Meras V.Laurinaitis išvengė įsipareigojimo skirti senojo muziejaus pastatą bendrijai „Heide“. Jis sakė, kad Šilutės miestui dar vis reikia šių patalpų, tačiau, kai jos bus atlaisvintos, savivaldybės Taryba ketina tą pastatą perduoti miesto bendruomenių ir bendrijų veiklai, o jų mieste yra ne viena. Tuomet, pasak mero, ir bus sprendžiama, kas galės administruoti būsimą bendruomenių centrą.

Meras Vokietijos ambasadorei priminė apie Macikų lagerį – tarptautinę reikšmę turintį istorijos paminklą, kuris yra labai svarbus kultūros paveldo objektas ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Lagerio kapinėse palaidoti čia žuvę belgai, vokiečiai, lenkai, amerikiečiai, kanadiečiai, rusai, lietuviai ir kitų tautybių žmonės. Šilutės rajono savivaldybė ieško galimybių sutvarkyti ir pritaikyti lagerio teritoriją lankymui bei pastatyti atminties ženklą čia kalėjusiems ir mirusiems žmonėms.

V.Laurinaitis kalbėjo apie galimą jungtinį lagerio teritorijos sutvarkymo ir atminties memorialo sukūrimo projektą, kuris sukooperuotų kelių valstybių lėšas. Ambasadorė paprašė informuoti ją apie kiekvieną projekto iniciatyvą.