Volvo auto dalys: dėvėtos ar naujos, originalios ar naujos neoriginalios?

Švedijos pasididžiavimas Volvo yra vienas sėkmingiausių automobilių gamintojų pasaulyje. Ilgus metus pasižymėję neprilygstamu saugumu, dabar Volvo automobiliai jau nebedaug pranašesni už vokiškus konkurentus saugumo prasme, tačiau dizaino bei ergonomikos aspektais išlaiko didžiulį ir labai lojalų fanų ratą. Visureigiais bei universalais labiausiai garsėjanti kompanija per ilgus metus pagamino milijonus automobilių ir sunkvežimių, tarp kurių daug rieda ir Lietuvos keliais. Dažniausiai jau naudotos transporto priemonės turi nemažas remonto ir priežiūros reikmes. Šiame straipsnyje pasigilinkime į tai, kokias dalis Volvo automobiliams verčiau pirkti – naujas ar dėvėtas bei originalias ar neoriginalias?

Šykštūs moka du kartus

Nors vienareikšmiškai teigti, kad pigesnis remonto sprendimas nepasiteisins – negalima, tačiau aukoti kokybę ir garantijas dėl kelių sutaupytų eurų yra tikrai beprasmiška. Juolab, kadangi Volvo yra aukštesnės arba aukštos klasės automobiliai, jų detalės nėra pačios pigiausios. Ypač beatodairiškai besirinkdami pigiausius variklio, transmisijos bei važiuoklės komponentus galite susidurti su situacija, kada labai greitai reikės iš naujo lankytis autoservise.
Ieškoti pigių dalių nėra blogai, tačiau beveik be išimčių geresnis sprendimas kokybiškam Volvo automobiliui yra naujos Volvo dalys.

Aftermarket sprendimai tinkami tik labai ribotam skaičiui sprendimų

Galima drąsiai automobilyje montuoti „aftermarket“ arba ne Volvo gamykliškai paruoštus sprendimus, tačiau reikėtų apsiriboti ties keliomis sritimis, kur tai daryti saugu ir praktiška. Bene visad galima keisti buferius, plastmasines apdailos detales. Norint didesnio garso, geresnės automobilio estetikos iš išorės, neretai keičiami išmetimo vamzdžiai, o taip pat neretai vairuotojai mėgsta pakeisti ir žibintus.

Kadangi juos Volvo savininkai dažniausiai rinksis nebūtinai dėl praktiškumo, bet dėl grožio arba veiksmingumo, tai čia tikrai bus ieškoma geriausio sprendimo. Beveik visada verčiau pirkti naują, originalią dalį arba naują neoriginalią. Dėvėtos dalys gali būti kaip katė maiše. Tik išpakavus ją pamatysite, kad ji turi pažeidimų ar defektų.

Varikliui arba svarbiems mazgams pirkti naudotas, juo labiau neoriginalias dalis yra be galo rizikinga.

Taupykite bet ko, tik ne saugumo sąskaita

Jeigu detalė yra svarbi vairavimo saugumui, niekada nesirinkite pernelyg taupyti. Visada rinkitės tokį sprendimą, kuris yra kokybiškiausias. Tai liečia vairo, oro pagalvių, važiuoklės, padangų, ratų ir apšvietimo mazgus bei kitas elektronines saugumo sistemas.

Kaip pasirinkti tinkamiausias detales patiems?

Kiekvienas automobilis turi autorizuotas, gamyklinio serviso aptarnavimo ir remonto instrukcijas. Jose beveik visada yra parašyta kokios yra originalios detalės, ką tik iš gamyklos išridėjusiame automobilyje. Taip galima aptarnavimo bei remonto metu oro filtrus, šlangeles, laidus, vožtuvus bei kitas detales pakeisti analogiškais, o ne prastesniais variantais. Iš akies atskirti to nepavyks, tad reikia žinių.

Visada padės specialistų patarimai

Autoservise dirbantys specialistai apie remonto rūpesčius bei problemas, kurios dažnai kamuoja jūsų modelio Volvo automobilius žino tikrai geriau nei „Facebook“ komentatoriai arba net dauguma Volvo savininkų forumuose. Geriausia apie konkrečias dalis kalbėti su automechanikais. Jie galės geriau pasakyti apie tai, kurios dalys yra patikimesnės, kurias vertėtų pirkti tik naujas ar originalias, o kurias galima pirkti neoriginalias ar naudotas bei sutaupyti, neprarandant kokybės ir nerizikuojant.