Vos nenumarinę pasaulyje garsaus rašytojo atminimo, šilutiškiai užsitikrino „stogą“ sostinėje

pasitarimas-del-zudermano-muziejaus-likimo-72324268Iš Mažosios Lietuvos kilusio rašytojo Hermano Zudermano, pagal kurio kūrybą statytuose filmuose vaidino tokios kino garsenybės kaip Marlene Dietrich ir Greta Garbo, muziejaus likimo klausimas persikėlė į sostinę.

Šilutės rajono savivaldybei formaliai likvidavus Zudermano memorialinę ekspoziciją, Europoje ir Amerikoje prieš šimtmetį garsaus, o Lietuvoje iki šiol mažai žinomo autoriaus atminimą ėmėsi ginti Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas bei Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kartu su rašytojo draugiją įsteigusiais Šilutės intelektualais. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus H. Zudermano memorialinę ekspoziciją per metus aplanko vos kelios dešimtys lankytojų, o vaikai autoriaus kūrybos mokyklose nesimoko. Todėl išlaikyti nelankomą ekspoziciją politikams atrodo prabanga.

„Mūsų mokymo vadovėliuose jis neminimas. Jeigu jis yra toks žymus, kodėl mūsų bendroje literatūroje apie ji nieko nesakoma? Tik mes vieni, šilutiškiai, apie jį kalbame ir vertiname, nes pažįstame. Daug kas dabar prisiminė, kad yra Šilutė, kad yra Zudermanas, toks žymus kraštietis“, – atkreipė dėmesį Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys.

Šių metų birželio pabaigoje rajono taryba, vienbalsiai patvirtinusi naujus Šilutės Hugo Šojaus muziejaus įstatus, sykiu likvidavo ir buvusio kandidato į Nobelio literatūros premiją H. Zudermano memorialinę ekspoziciją Macikų kaime šalimais Šilutės.

Daugiau apie tai skaitykite DELFI.lt straipsnyje „Vos nenumarinę pasaulyje garsaus rašytojo atminimo, šilutiškiai užsitikrino „stogą“ sostinėje“.