„Vox Libri“ choristai padovanojo kamerinės muzikos vakarą

vox libriLapkričio 11-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus kamerinis choras „Vox Libri“ (vadovė – Rasa Golubovskienė, koncertmeisterė – Kristina Budvytytė – Mejerė) šilutiškius ir miesto svečius pakvietė į kamerinės muzikos vakarą „Kartų draugystė“.

Pilnutėlėje Hugo Šojaus konferencijų centro salėje tądien netrūko nuoširdžių emocijų, žiūrovų širdis šaltą vakarą sušildžiusių dainų ir, žinoma, geros nuotaikos.

Per kiek daugiau nei trejus gyvavimo metus choras „Vox Libri“ jau yra pelnęs žiūrovų simpatijas, o jų atliekami kūriniai užkariavo gerbėjų širdis. Tad tradiciškai ir šiemet choristai ištikimiausiems klausytojams bei kamerinės muzikos gerbėjams parengė ir pristatė naują programą. Šiųmetis koncertas – išskirtinis, scenoje sujungęs kelias dainininkų kartas.

„Šis vakaras ne atsitiktinai pavadintas „Kartų draugyste“. Noras dainuoti – štai kas sujungia skirtingo amžiaus ar profesijų žmones“, – koncertą pradėjo vakaro vedėja, „Vox Libri“ choristė Irena Budvytienė ir pristatė ypatinguosius šio kamerinės muzikos vakaro svečius. Tai – mažieji atlikėjai iš Klaipėdos – Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų ir jaunučių choro „Gintarėlis“ 1-2 klasių jaunučių choras (vadovės – Regina Vindžigalskienė, Asta Kontautienė, koncertmeisterė – Eglė Bandzevičienė), kurie pirmieji  žengė į sceną. Mažųjų dainininkų atliekami kūriniai nepaliko abejingų ir susirinkusiųjų veiduose nupiešė šypsenas, o atsidėkodami už nuotaikingus kūrinius žiūrovai negailėjo gausių aplodismentų. „Pakartot!“, – sklido šūksniai iš salės.

Mažiesiems kolegoms palikus sceną susikaupę tvirtu žingsniu žengė „Vox Libri“ choristai ir savo programą pradėjo energingu W.A.Mocarto kūriniu „Jubilate deo“. „Kiekvieną kartą paruošiame kažką nauja. Norime būti nenuspėjami. Norime stebinti. Norime, kad mūsų balsų knygą norėtųsi skaityti ir skaityti“, – kalbėjo vedėja I.Budvytienė.

Choro repertuaras sudarytas iš įvairių žanrų kūrinių, tad koncerte skambėjo ir sakralinė muzika, ir lietuvių liaudies, ir lietuvių kompozitorių originalios dainos bei pasaulietinė muzika. Žiūrovai išgirdo ir zulų kalba atliekamą kūrinį „Syjahamba“.

Koncerte „Kartų draugystė“ pristatyta ne tik nauja programa, bet ir choro gerbėjų jau pamėgti kūriniai, be kurių koncerto negali įsivaizduoti ir patys choristai.

Choro „Vox Libri“ narius suvienijo meilė muzikai ir noras ją skleisti kitiems. Vis dėlto tarp choristų yra ir muzikantų profesionalų, muzikos paslapčių mokančių kitus. Tad scenoje Vittorio Monti kūrinį „Čardašas“ atliko choristai Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Kristina Budvytytė – Mejerė (fortepijonas).

Šio kamerinės muzikos vakaro kulminacija – bendra jaunųjų klaipėdiečių ir šilutiškių choristų daina „Nykštukai“.

Muzika vienija, ji sujungia ir mažus, ir didelius, muzika užpildo meile kiekvieno širdį, ji nepalieka abejingų. Choro „Vox Libri“ surengtas koncertas buvo puikus to įrodymas.