VRK jau taršo savivaldos rinkimų apygardos darbą

DSC 1128Šilutė jau pradeda garsėti panašiais įvykiais kaip ir Trakų savivaldybė, kurioje Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė panaikinti savivaldos rinkimų rezultatus ir iš naujo juos surengti birželio mėnesį.

Todėl pirmadienio pavakarę į Šilutę atvyko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) siųsti atstovai aiškinti rinkimų pažeidimų. Šilutės rinkimų apygardos komisijos posėdyje dalyvavo iš VRK atvykę Donatas Laurinavičius, Valdemar Urban bei Algis Urbonas.

Šilutės rinkimų apygardos posėdis surengtas pagal kelių rajono partijų atstovų pasirašytą skundą apie galimus rinkimų pažeidimus savivaldos rinkimų pirmojo turo metu. Dalyvauti posėdyje buvo pakviesti galimo balsų pirkimo ikiteisminio tyrimo tyrėjai, savivaldos rinkimuose dalyvavusių partijų atstovai bei visuomeninės pilietinės organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovai.

Apie partijų atstovų mestus kaltinimus Šilutės rinkimų apygardos komisijai ir asmeniškai jos pirmininkui Arvydui Gorodeckui „Šilutės naujienos“ rašė kovo 6 dieną straipsnyje „Kažkur dingo rinkėjų balsai“.      
VRK nariai į posėdį atsivežė 7 rinkimų apylinkių balsavimo medžiagos maišus – juose esančius biuletenius numatyta perskaičiuoti.

VRK pasiskundusios partijos yra įsitikinusios, kad Švėkšnos, Pagrynių, Žemaitkiemio, Vainuto ir dar keliose rinkmų apylinkėse yra neteisingai suskaičiuoti politikų pirmumo balsai. Todėl patikslinus duomenis, gali pasikeisti išrinktų savivaldybės Tarybos narių sudėtis.

VRK darbo grupės narys, teisininkas D.Laurinavičius (beje, šilutiškis, dabar dirbantis Vilniuje) „Šilutės naujienoms“ sakė, kad maišai su rinkimų medžiaga bus perskaičiuoti dalyvaujant visų rinkimuose dalyvavusių partijų atstovams.

Be to, iš Vilniaus atvykę VRK nariai inspektuos ir rinkimų apygardos apskaitos dokumentus dėl lipdukų ir vokų apskaitos ir galimų pažeidimų.
Apie tai, ar savivaldos rinkimų rezultatai Šilutėje bus panaikinti, ar ne, D.Laurinavičius nesiryžo prognozuoti, nes tokia išvada gali būti suformuluota tik baigus visą tyrimą.

Toks griežtas sprendimas gali būti įmanomas tik tuomet, jeigu būtų nustatyta, kad dokumentų klastojimas, bloga apskaita ir balsų papirkinėjimas šilutės rajone buvo masiškas ir galėjo turėti įtakos rinkimų rezultatams.
„Šilutės naujienos“ apie VRK sprendimą informuos penktadienio laikraštyje.