VšĮ „Šilutės sportui“ skirti papildomi pinigai ir simboliniai dalininkai

Silutes SiluteŠilutės savivaldybės viešajai įstaigai „Šilutės sportas“, turinčiai Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje žaidžiančią vyrų futbolo komandą „Šilutė“ ir Nacionalinėje krepšinio lygoje žaidžiančią vyrų krepšinio komandą „Šilutė“, paskutiniame šių metų savivaldybės Tarybos posėdyje skirtas neeilinis dėmesys – net du sprendimo projektai.

Savivaldybės Taryba nusprendė skirti „Šilutės sportui“ 1121,39 Eur iš Ugdymo kokybės ir sporto plėtos programos rezervų. Šie pinigai bus panaudoti Šilutės krepšinio komandos „Šilutė“ starto mokesčiui NKL sezone apmokėti.
„Šilutės sportoō krepšinio komanda „Šilutė“ dalyvauja Nacionalinėje krepšinio lygoje (2015/2016 metų sezonas), todėl turi sumokėti 4000 eurų starto mokestį. Šiuo metu įstaiga yra sumokėjus tik 1000 eurų.

Pasak VšĮ „Šilutės sportas“ direktoriaus Dainiaus Gricevičiaus, nuo 2014 m. sausio 2 d. VšĮ „Šilutės sportas“ buvo reorganizuota prie jos prijungiant VšĮ „Šilutės krepšinis“. Po reorganizacijos „Šilutės sportas“ turėjo vienintelę dalininkę – Šilutės rajono savivaldybės tarybą.

Tačiau vieną dalininką turinti įstaiga neatitiko LFF licencijavimo taisyklių punkto, kuris nurodo, kad įstaiga privalo turėti bent tris dalininkus. Neįgyvendinęs LFF reikalavimų, „Šilutės sportas“ rizikavo prarasti licenciją ir tuo pačiu – galimybę žaisti LFF I lygoje bei negauti solidarumo lėšų iš LFF (kiekvienais metais „Šilutės sportas“ iš LFF gauna apie 15 000 Eur).

D.Gricevičius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad 2015 metais futbolo komandai „Šilutė“ suteikta teisė žaisti I lygoje ir avansu gauti minėtą paramą, nes VšĮ „Šilutės sportas“ buvo įsipareigojusi, kad iki metų galo savivaldybės Taryba savo sprendimu papildys dalininkų skaičių.

Praėjusios savaitės posėdyje savivaldybės Taryba nusprendė patvirtinti naujus VšĮ „Šilutės sportas“ dalininkus – tai Šilutės turizmo informacijos centras ir futbolo klubas „Šilutės veteranas“. Dalininkais jie taps, kai į „Šilutės sportas“ sąskaitą paaukos po 10 eurų.

Priimant sprendimą dėl naujų VšĮ „Šilutės sportas“ dalininkų, buvo politikų, kurie piktinosi, jog dėl LFF reikalavimų turėti bent tris dalininkus, Savivaldybė finansuojanti VšĮ „Šilutės sportas“ išlaikymą, verčiama įstaigos valdymui kviestis simbolinius dalininkus. Rajono politikas Algirdas Gečas pastebėjo, kad į dalininkus Savivaldybė pasikvietė visiškai finansiškai nuo jos priklausančią kitą savo viešąją įstaigą – Šilutės turizmo informacijos centrą. Polikas abejojo, ar toks dalininkas galės turėti nepriklausomą nuomonę.