VTEK verdiktas: S. Kazlauskas kaltas. Kazlauskas: „Sveiku protu nesuvokiami man tokie įstatymai“

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) dar metų pradžioje  pradėjo tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario Stepono Kazlausko elgesio. Buvo nutarta aiškintis, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo draudimo valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

VTEK praneša, kad sprendimas jau priimtas.

Tyrė 2 su puse metų sutartis

Tyrimas buvo pradėtas gavus skundą, kad S. Kazlauskas, kaip UAB „Žibai“ direktorius, atstovaudamas šiai bendrovei, pernai lapkritį su Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriumi sudarė rangos darbų sutartį dėl Šilutėje esančių inžinerinių statinių ir tinklų rekonstravimo.

Primename, kad toks tyrimas savaime dar nereiškia pažeidimo nustatymo, o jam atlikti įstatymai numato 3 mėnesių terminą.

VTEK pirmininko Gedimino Sakalausko ir kitų narių pasirašytame sprendime skelbiama, kad kovo 29 d. posėdyje nutarta, jog S. Kazlauskas, atstovavęs UAB „Žibai“ santykiuose su Šilutės rajono savivaldybės administracija, per 2,5 metų pasirašydamas 9 rangos darbų sutartis, pažeidė Lietuvos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies nuostatas. Jose nurodoma, kad valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba, o jei įstaiga, kurioje jis dirba, priklauso įstaigų sistemai, – bet kurioje tos įstaigų sistemos įstaigoje.

VTEK konstatuoja, kad S. Kazlauskas tyrimui aktualiu laikotarpiu (per 2 su puse metų) su savivaldybės administracijos direktoriumi asmeniškai pasirašė 9 sutartis dėl rangos darbų atlikimo už beveik 3 su puse milijono eurų (3 398 299,24 Eur). Pasirašytos tokios sutartys:

2020 m. gegužės 22 d. sutartis dėl M. Jankaus gatvės Šilutėje rekonstravimo, darbų kaina ‒ 398 000 Eur; 2020 m. liepos 8 d. sutartis dėl Akacijų gatvės Žemaičių Naumiestyje kapitalinio remonto, darbų kaina – 85 668 Eur; 2020 m. liepos 17 d. sutartis dėl Viržių akligatvio Šilutėje rekonstravimo, darbų kaina – 115 763 Eur; 2020 m. rugsėjo 21 d. sutartis dėl rangos darbų Šilutės seniūnijoje, darbų kaina – 2 127,99 Eur; 2020 m. rugsėjo 24 d. sutartis dėl Šilutės „Pamario“ pagrindinės mokyklos rūsio atnaujinimo, darbų kaina – 159 999,98 Eur; 2021 m. balandžio 22 d. sutartis dėl Vainuto gimnazijos muzikos kabineto atnaujinimo, darbų kaina – 12 080,28 Eur; 2021 m. gegužės 12 d. sutartis dėl Šilutės meno mokyklos remonto, darbų kaina – 352 754,93 Eur; 2022 m. liepos 7 d. sutartis dėl Naujosios ir Žalgirio 2 gatvių Šilutėje kapitalinio remonto ir projektavimo, darbų kaina – 73 005,06 Eur; 2022 m. lapkričio 18 d. sutartis dėl inžinerinių statinių ir tinklų, esančių kvartale tarp Knygnešių, H. Zudermano, Žalgirio ir Vytauto gatvių Šilutėje rekonstravimo, darbų kaina – 2 198 900 Eur.

Tokio įstatymo nesuvokia

Taip pat skelbiama, kad S. Kazlauskas komisijai vasario 24 d. raštu paaiškino, kad „gailisi padaręs nusižengimą, pažada daugiau nenusižengti ir prašo komisijos šį nusižengimą vertinti savo nuožiūra“. Komisijos posėdyje S. Kazlauskas nedalyvavo.

„Šilutės naujienoms“ politikas neslėpė, kad tokie įstatymai jam atrodo „sveiku protu nesuvokiami“.

„Įdomu, kaip atrodytų, jei aš, kaip vadovas, pasirašyti sutartį dėl darbų įpareigočiau ir nusiųsčiau sekretorę, kokį mechaniką ar kokį nors Jurgį tiesiog iš gatvės? Ar neatrodo, kad tai būtų mažų mažiausiai keista? Rašiau ir rašysiuosi tokias sutartis ateityje“, – sakė direktorius.

Šilutės rajono savivaldybės merui VTEK sprendimu siūloma nustatyti kontrolės ir priežiūros tvarką, veiksmingai užtikrinančią minėto įstatymo įtvirtinto draudimo atstovauti šioje savivaldybėje, įskaitant ir jos administraciją, laikymąsi.

Sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per mėnesį nuo paskelbimo.

Parengta pagal vtek.lt inf.