Rugsėjo 9 dieną 1k klasės su auklėtoja Vida Kimondriene gimnazistai išsiruošė į žygį – pėsčiomis pakeliauti Lietuvos pajūriu, pabūti drauge, artimiau susipažinti. Mokiniai patyrė įvairių nuotykių – sportavo, maudėsi jūroje, pasivaikščiojo Palangoje, mėgavosi puikiu rudens oru. Lankydamiesi pajūryje neaplenkė ir Karklės. Čia visi drauge iš siūlų mezgė pažinties voratinklį, klausėsi istorijos apie gintaro atsiradimą, o eidami pajūriu rinko gintarą ir… šiukšles.
Namo grįžo pilni įspūdžių ir gerų emocijų.
Rugsėjo 10 d. 2g klasė su auklėtoja Audrone Česnakevičiene ir anglų kalbos mokytoja Renata Baliasi vyko į Kauną. Mokiniai ir mokytojos ne tik mėgavosi gražiu saulėtu Kaunu, bet taip pat labiau susipažino su šio miesto istorija ir jo svarba Lietuvai. Mokiniai pasiruošė ir pasakojo apie įvairius Kauno miesto objektus, žmones ir kultūrą.
Tą pačią dieną, rugsėjo 10-ąją, grupė antrų ir trečių klasių mokinių lankėsi Vilniuje. Pasinaudoję kultūros paso programa vydūniečiai apsilankė MO muziejuje fotografijų parodoje ,,Permainų šventė“. Edukatorės Inga ir Ilona pristatė lietuvių fotografų ir šiuolaikinių menininkų kūrybą. Parodoje į šventę mokiniai galėjo pažvelgti netradiciškai – juk šventė tai priešprieša kasdienybei. Mokiniai atliko kūrybines užduotis. Jiems puikiai sekėsi asmeniškai patirti fotografijų istorijas.
Po pietų laukė ekskursija po Vilniaus senamiestį. Charizmatiškasis gidas Benjaminas supažindino su barokine architektūra, miesto istorija.
Taip pat rugsėjo 10-ąją kita antrokų grupė išbandė „Lūšies kelio“ trasas, puikiai praleido laiką gamtoje šalia Palangos esančiame HBH nuotykių parke. Iškylautojai įveikė visas trasas, kai kurias netgi po du kartus. Anot klasės auklėtojos Daliutės Montvydienės, ji linki visiems gimnazistams daugiau laiko praleisti gamtoje, aktyviai sportuoti, puoselėti sveiką vydūnietišką gyvenimo būdą.
Rugsėjo 11-ąją grupė keliautojų su istorijos mokytoju Sauliumi Zdanevičiumi išsiruošė traukiniu ir dviračiais į pažintinę-istorinę kelionę pamariu. Atvykę traukiniu į Rimkus aptarė apie tai, kad šioje stotyje 1923 m. Klaipėdos krašto sukilėliai ruošėsi Klaipėdos užėmimui ir prijungimui prie Lietuvos (tuo metu Klaipėda priklausė prancūzams). Vėliau keliautojai vyko pagal Karaliaus Vilhelmo kanalą, aplankė Dreverną, Svencelę (kaitų sostinę), Kintus. Aktyviai ir turiningai praleidę laiką, pasigrožėję gamta, dar šiltu ir saulėtu oru, iš viso gimnazistai numynė 55 km.
Rašyti atsakymą