Vydūniečiai – puikūs verslininkai

Šilutės Vydūno gimnazijos bendrovė. / Organizatorių nuotr.Gegužės pradžia Vydūno gimnazijos moksleiviams buvo dosni laimėjimų.

Vytauto Didžiojo universiteto organizuotame multimedijos ir kompiuterinio meno konkurse akademiniam jaunimui „Žalios virtualybės 12“ du gimnazistai tapo laureatais, o geriausios 2012 metų Lietuvos mokomosios mokinių bendrovės (MMB) konkurse vydūniečių MMB „Nuožmusis gandras“ buvo apdovanota už socialiai atsakingo verslo idėją.

„Lietuvos Junior Achievement“ organizuotame unikaliame verslumo renginyje jaunimui mokiniai iš visos Lietuvos pristatė savo sukurtus produktus, verslo idėjas. Šiais metais dėl Geriausios Lietuvos mokomųjų mokinių bendrovės vardo varžėsi 63 bendrovės iš 42 mokyklų, 16 miestų ir miestelių.

Mokiniai pasirinko verslo sritis, įkūrė trumpalaikes akcines bendroves, sukaupė kapitalą parduodami akcijas, gamino bei pardavė savo produkciją (arba teikė paslaugas). Jie perėjo visus bendrovės veiklos etapus, praktiškai pritaikė ekonomikos sąvokas ir įgijo verslo įgūdžių. Nuo tikros įmonės mokomoji mokinių bendrovė skyrėsi tik tuo, kad turėjo ribotą kapitalą ir veikė ribotą laiką.

Šiame konkurse vydūniečiai iš MMB „Nuožmusis gandras“, padedami ekonomikos mokytojos Virginijos Kisielienės, pristatė savo verslą – jie siūlė gimnazijos bendruomenei viešas sveikinimų ir skelbimų paslaugas.

„Norite pasveikinti draugą ar mokytoją kitaip? O galbūt norite įdėti skelbimą? Jeigu jūsų atsakymas taip, mes siūlome savo paslaugas. Atsiųskite savo sveikinimą (nuotrauką, tekstą, vaizdo įrašą) arba skelbimą mums el. paštu ir išvysite savo užsakytą sveikinimą/skelbimą mokyklos vestibiulyje kabančio televizoriaus ekrane. Norint matyti savo užsakymą vieną dieną – kaina 2 LT, dvi dienas – 3 LT, o visą savaitę – tik 5 LT. Ir dar kai kas! Kiekvieną ketvirtadienį visus kviečiame atvykti į „JazzBowling“ Šilutėje ir sudalyvauti kino vakaruose“, – skelbė bendrovės įkūrėjai.

Vydūniečiai respublikiniame konkurse gavo apdovanojimą už socialiai atsakingo verslo idėją, pamatė, kaip kiti realizuoja savo idėjas, įgijo patirties.