Vydūniečiai ragina gyventi švariau

95742052 4528937010465100_2189813698913107968_oŠeštadienį Vydūno gimnazijos mokiniai ir mokytojai šalia „IKI“ prekybos centro šilutiškiams dalino pačių siūtus daugkartinio naudojimo maišelius vaisiams ir daržovėms. Akcija priminė, kad prisidėti prie Žemę tausojančių pokyčių turime kiekvienas: mažiau vartoti, rūšiuoti atliekas, neišmesti maisto, daugiau vaikščioti pėsčiomis. Net vienas daugkartinis maišelis reiškia daug, nes pakeis dešimtis plastikinių, kurie panaudoti tik kartą teršia gamtą.

Gimnazistų akcija buvo tik viena projekto „Gyvenk kaip galima švariau, pikti kenkėjai budi tundroje“ dalių.

Projekte – daug veiklų

Metų pradžioje projektą, kurio pavadinime legendinės grupės „Antis“ žodžiai iš dainos „Zombiai atrieda atitunda“, parengė Vydūno gimnazijos mokytoja Lilija Zdanevičienė. Daug veiklų turintis projektas laimėjo ir rajono savivaldybės finansavimą.
L. Zdanevičienė pasakojo, kad viena projekto dalis „Žalia stotelė“ turėjo būti atliekama su vaikų darželio bendruomene. Kadangi darželiai uždaryti, gimnazistai parengė edukacinę medžiagą, kaip auginamos daržovės. Mokytoja mąsto kaip Norkaičių medelyne pasodinti eglaites, nes didelė grupė mokinių važiuoti negali.

Gegužės pabaigoje projekto dalyviai dviračiais planuoja minti į Rusnę, kur tvarkys poilsiavietes, tirs vandens užterštumą. Birželį projektas numato edukacinę veiklą „Grėsmė gamtai“. Gimnazistai aplankys Šaltojo karo muziejų Žemaitijos nacionaliniame parke, tirs Kuršių marių vandenį ties Klaipėda ir Kintuose. Projekto įgyvendinimo finale planuojama sukurti filmą, kuris bus perduotas Šilutės televizijai.

Karantinas įvedė korekcijų ir projekto įgyvendinime, tačiau mokytoja Lilija sako, kad darbas nesustojo, rasta galimybių prisitaikyti prie dabartinių sąlygų. Projektas buvo pritaikytas ir Vokietijos mokiniams, kurie į Šilutę turėjo atvykti pagal mainų programą, tačiau su užsieniečiais numatytas veiklas gimnazistai turės įgyvendinti vieni.

Turėjo vykti ir akcija prieš anglies dvideginį (CO2), skatinanti į gimnaziją atvykti be automobilių. Tačiau karantinas tiesiog privertė tą padaryti, mokyklos automobilių aikštelė dabar tuščia.

Paruošiamąjį darbą mokiniai organizuoja nuotoliniu būdu, dirba namuose, o vėliau siunčia filmuotą medžiagą, ją aptaria su mokytojais.

Pasiuvo 90 maišelių

Gegužės 2 d. daugkartinio naudojimo maišelius dalino grupelė mokinių ir mokytojų. Medžiagos jiems siūti dovanojo vienos gimnazistės močiutė, o dirbo visi – siuvo, vėrė virvutes, pritaisė logotipus.

Anot L. Zdanevičienės, tai buvo įdomi patirtis, nes vieni žmonės dėkojo, kiti žiūrėjo keistai, o treti atsisakė priimti. Vokietijoje, Švedijoje tokie maišeliai įprastas dalykas, o pas mus dar naujovė, kurią priima ne visi. Tokie maišeliai neseniai pradėti pardavinėti „LIDL“ parduotuvėse vaisių ir daržovių skyriuje. Gimnazistai juos siūti sugalvojo gerokai anksčiau ir dalino nemokamai.

Vydūniečiai pasiuvo 90 maišelių, šeštadienį išdalino 70, kitus paliko gimnazijos reikmėms.

„Dėkojame prisidėjusiems įgyvendinant projekto pirmąjį etapą, D. Sirtautienei, gimnazijos direktorei M. Stirbienei, gimnazistams I. Želviui, J. Lapinskaitei ir I. Paulauskaitei“, – sakė L. Zdanevičienė.