Vydūno gimnazijos sporto salei reikia šiltesnio „apsiuvo“ ir pinigų

VYDUNO SALE 1Penktadienį Vydūno gimnazijos kieme, kur yra statoma sporto salė, susirinko grupė gimnazijos, Savivaldybės administracijos bei statybą vykdančios bendrovės UAB „Žibai“ atstovų.

Juos visus susikvietė LR Seimo narys Artūras Skardžius ir už savivaldybės investicijų įgyvendinimą atsakingas rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.  Pasak A.Skardžiaus, savivaldos rinkimų metu buvo politikų, kurie kritikavo gimnazijos salės statybininkų darbą, buvo mestos prielaidos, kad projekto pakeitimai daromi tik tam, jog statybininkai gautų didesnį pelną. Buvo užuominų, kad sporto salės grindų danga gali netikti žaisti krepšinį.

Todėl, pasak A.Skardžiaus, jis ir pasikvietė atsakingus asmenis, kad jie paaiškintų situaciją.

Reikia efektyvesnio apšiltinimo

UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas sakė, kad tris savaites darbai Vydūno gimnazijos sporto salės statybvietėje sustabdyti. 650 tūkst. eurų, kurie buvo gauti iš Valstybės investicijų fondo projekto „Šilutės Vydūno gimnazijos pastato rekonstravimo darbai ir  naujos sporto salės statyba“ pradžiai, jau panaudoti. Tikimasi, kad kitų darbų finansavimas neužtruks.

Kita statybos darbų stabtelėjimo priežastis yra ta, kad darbų užsakovas – Savivaldybė – turi apsispręsti dėl pastato šiltinimo dangos storio. Pasak S.Kazlausko, techniniame statybos darbų projekte, kuris darytas 2006 metais, yra numatytos pusantro karto mažesnio efektyvumo izoliacinės medžiagos, nei turėtų būti pagal dabartinius reikalavimus. Statybininkai, anot S.Kazlausko, galėtų užsimerkti ir dirbti pagal pasenusį projektą. Tačiau ar Savivaldybė po kelerių metų nepaprašys pastatą renovuoti ir apšiltinti iš naujo?

Kalbas dėl sporto salės grindų dangos kokybės S.Kazlauskas pavadino iš piršto laužtomis. Gimnazijos sporto salės aikštelė bus daugiafunkcė, joje bus žaidžiami įvairūs sportiniai žaidimai, todėl aikštelės danga atitiks daugiafunkcių sportinių aikštelių kokybės reikalavimus. Juolab kad tokių sporto salių Lietuvoje jau yra ne viena.

Prieš žiemą užsandarins

Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė bei Savivaldybės mero pavaduotojas A.Balčytis sakė, jog norėtųsi, kad sporto salė eksploatacijai būtų priduota 2016 metų rugsėjo 1 dienai.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad statybai užbaigti trūksta bemaž 1,2 mln. eurų. Jis neabejoja, kad tarpininkaujant Seimo nariui A.Skardžiui tiek lėšų pavyks gauti iš 2016 metų investicinių projektų finansavimo.

S.Kazlausko teigimu, jeigu būtų gautas visas finansavimas, UAB „Žibai“ sporto salę galėtų užbaigti ir iki šių metų Kalėdų. Tačiau net ir negaudami lėšų, statybininkai įsipareigoja sporto salę „apsiūti“ – uždėti stogo ir sienų dangas, užsandarinti, kad per žiemą ji nedrėktų. Tokių darbų kaina neturėtų viršyti 150 tūkst. Eur.

A.Skardžius dėkojo UAB „Žibai“ direktoriui S.Kazlauskui už įsipareigojimą neapleisti nebaigto pastato, kol bus gautos lėšos baigti darbus. A.Skardžius dėl projekto užbaigimo jau konsultavosi Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijose. Jis neabejoja, kad lėšos Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salės statybai užbaigti bus suplanuotos 2016 metų Valstybės investicijų programoje.

Daugiafunkcės sporto aikštelės – nuo rugsėjo 1-osios

Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis ir mero pavaduotojas A.Balčytis Seimo nariui A.Skardžiui aprodė atliktus „namų darbus“, kad būtų pastatytos dvi naujos daugiafunkcės sporto aikštelės šalia Pirmosios gimnazijos ir Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos. Šios aikštelės bus naudojamos ne tik moksleivių poreikiams, bet jomis galės naudotis ir kiti žmonės po pamokų ar laisvalaikiu.

Pasak S.Šepučio, Savivaldybė vykdo įsipareigojimą paruošti naujų daugiafunkcių sporto aikštelių pagrindus ir apšvietimą. Savivaldybei tai kainavo po 20 tūkst. Eur. kiekvienai. Seimo narys A.Skardžius pasirūpino, kad Sporto departamentas Šilutei skirtų dar dviejų daugiafunkcių sporto aikštelių įrangą – su aikštelės danga, aptvarais, futbolo bei kitokių žaidimų vartais bei krepšinio stovais. Kiekvienas toks daugiafunkcės sporto aikštelės įrangos komplektas kainuoja per 30 tūks. Eur. Tikimasi, kad aikštelės bus pabaigtos įrengti iki šių metų rugsėjo 1 dienos – mokslo metų pradžios.