Vydūno gimnazijos sporto salės statybai – 1 mln. litų

VYDUNO SPORT 1Vydūno gimnazijos vadovai džiūgauja – nušvito viltis, kad bus atnaujinta sporto salės statyba.

Apie tai penktadienį kalbėta gimnazijos vadovų susitikime su rajono vadovais ir Seimo nariu Artūru Skardžiumi.

A.Skardžius dėkojo direktorei už atkaklumą ir rašytus raštus visiems rajono vadovams bei Seimo nariams ir pranešė, kad pavyko sporto salės statybai 2014 metams gauti 1 mln. litų.

Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasakojo, kad viltis jog Vydūno gimnazijai bus pastatyta sporto salė gimė 2007 metais. Tuomet buvo atlikti projektavimo darbai ir statiniui paskirtame sklype sukalti pamatų poliai. Sporto salės statyba buvo planuota bendrame projekte su gimnazijos pastato renovacija. Gimnazijos bendruomenės viltį, jog sporto salė bus pastatyta, stiprino ir faktas, jog apie 0,5 mln. Lt valstybės pinigų buvo išleista projektavimui ir pamatų poliams sukalti.

Tačiau ekonominė krizė pakoregavo planus ir viltis – mokykla renovuota, bet sporto salės statyba sustojo.

M.Stirbienė pasakojo, kad kiekvienais metais gimnazijos tarybai, aktyviausiems moksleivių tėvams ji turi aiškintis, ką per metus yra padariusi, kad sporto salės statyba būtų atnaujinta. Todėl gimnazijos direktorės raštus apie sporto salės būtinumą jau gavo visi praėjusios ir dabartinės kadencijos LR Seimo nariai, kurie tik turi kokį nors ryšį su Šilutės kraštu, rajono vadovai.

Ji džiaugėsi, kad Seimo narys A.Skardžius jau šių metų pradžioje susidomėjo jos raštu apie sporto salės problemą ir ėmėsi žygių ją spręsti.

Penktadienį gimnazijos ir savivaldybės vadovams susirinkus sporto salės galimoje statybvietėje Seimo narys A.Skardžius pranešė, kad jau kitais metais sporto salės statyba Vydūno gimnazijai turėtų būti pradėta. Jam kartu su Savivaldybės vadovais pavyko suderinti su Švietimo ministerija bei ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, kad Vydūno gimnazijos sporto salės statybai būtų paskirtas 1 mln. Lt iš Valstybės investicijų programos.

A.Skardžius neabejoja, kad lapkričio pradžioje Seime minėta programa bus patvirtinta kartu su 2014 m. Valstybės biudžeto įstatymu.

Be to, pasak A.Skardžiaus, minėtoje Valstybės investicijų programoje yra suplanuota, kad Vydūno gimnazija gautų ir likusius 300 tūkst. litų renovuoto gimnazijos pastato aplinkos tvarkymo darbams užbaigti.