Vydūno gimnazijos sporto salės statybai – viešųjų pirkimų stabdis

VydunasPraėjusių metų pabaigoje buvo paskleista žinia, kad jau šiemet prasidės Vydūno gimnazijos sporto salės statybos ir mokyklos aplinkos tvarkymo darbai. Anot tuometinės informacijos, skelbtos ir „Šilutės naujienose“, Seimo nariui Artūrui Skardžiui pavyko į 2014 metų Valstybės investicijų programą įtraukti prieš kelerius metus vos tik pradėtas ir iškart sustojusias statybas. Gimnazijos sporto salės statyboms šiemet buvo paskirta pirmoji investicijų suma – 1,295 mln. litų. Visa statybų projekto sąmata – apie 5,5 mln. litų.

Tačiau žadėtosios statybos nė nekrustelėjo.

Kas dėl to kaltas: nuolat besikeičianti savivaldos valdžia ar Savivaldybės administracijos nerangus darbas?

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis „Šilutės naujienoms“ patvirtino faktą, kad Šilutės savivaldybei yra paskirtas sporto salės statybos pradinis finansavimas. Visas projektas turėtų būti baigtas iki 2016 metų.

Pagal pasirašytą sutartį Savivaldybė turi iki spalio 1 dienos įsisavinti 606 tūkst. litų (darbams atlikti liko tik rugsėjo mėnuo), o likusius 689 tūkst. litų Savivaldybė turėtų panaudoti per paskutinį metų ketvirtį.

M.Oželis negalėjo pasakyti, kokia statybos įmonė imsis gimnazijos sporto salės statybos, nes statybos darbų viešieji pirkimai, prasidėję šiemet gegužę, dar nesibaigė.

Kodėl vis dar nepaskelbtas statybų konkurso laimėtojas, M.Oželis negalėjo informuoti.

Neoficialiomis žiniomis, sporto salės statybos darbų pirkimo viešasis konkursas galėjo būti baigtas jau birželio mėnesį, tačiau viena iš konkurse dalyvavusių statybos įmonių apskundė Viešųjų pirkimų komisijos sprendimą, tad dabar gaištamas laikas privalomoms konflikto sprendimo procedūroms atlikti.

Savivaldybės mero pavaduotojas A.Balčytis, kuriam pavesta kuruoti Savivaldybės investicinių projektų vykdymą, negalėjo paaiškinti, kodėl taip ilgai ruoštasi Vydūno gimnazijos sporto salės statybos viešiesiems pirkimams, jeigu jau metų pradžioje buvo žinoma apie paskirtas lėšas. Jis vicemero pareigas pradėjo eiti tik birželį, kai nuo valdžios buvo nuversta Š.Laužiko valdančioji koalicija. Nežinia kodėl pastaroji neskubėjo pradėti sporto salės statybos darbų viešųjų pirkimų.

Atstatydintas iš pareigų vicemeras Virgilijus Pozingis, kuris ankstesnės valdžios komandoje buvo atsakingas už investicijų įgyvendinimą, „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės taryba rajono biudžetą pasitvirtino tik vasario mėnesį ir tik tuomet Savivaldybės administracija galėjo parengti sporto salės statybos viešųjų pirkimų sąlygas. Pasak V.Pozingio, administracija atsakingai atliko savo pareigas, ir konkurso nugalėtojas galėjo būti paskelbtas laiku. Tik dėl pačių konkurso dalyvių kovos priklausė, kiek ilgai vyks konkursas. O jis užsitęsė dėl rezultatų apskundimo.

A.Balčytis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jau turintis žinių, jog konfliktas tarp konkurso dalyvių išsisprendė, todėl Viešųjų pirkimų komisija greitai galės paskelbti konkurso laimėtoją. Tada statybos galės pajudėti.

Pasak vicemero A.Balčyčio, nepradėjus laiku įsisavinti paskirtų lėšų, nėra vilties, kad Vyriausybė kitais metais skirs pinigų statyboms baigti.