Vydūno Šviesos festivalis ir Emalio meno laboratorijos paroda: magija, kurios nenupirksi

Rudens Lygiadienis arba Lygė – naktis vėl susilygina su diena, metų ratu leidžiamės žemyn. Tai astronominė rudens pradžia. Nuo 2000 m. - tai ir Baltų vienybės diena, prisimenant susivienijusias baltų gentis, pasiekusias triuškinančią pergalę prieš Kalavijuočių ordiną Saulės mūšyje.

20-osios emalio meno laboratorijos pristatymas vyko nakties fone.

Baltų vienybės ugnies sąšauka, kuri apjungia su baltų istorija susijusias vietas Lietuvoje, Latvijoje, Gudijoje, Lenkijoje bei kitose šalyse. Pasitikti Rudens lygiadienį kintiškiai pakvietė su intriga – net į du renginius iš karto ir intriguojančiomis afišomis: 20-uoju Emalio meno laboratorijos baigiamuoju renginiu – parodos pristatymu ir Vydūno Šviesos festivalio atidarymu.

Emalio meno laboratorija

Iš viso Vydūno kultūros centre jau sukaupta 300 emalio dirbinių kolekcija.

Dvidešimtą kartą emalio meno kūrėjai šiemet susibūrė Kintuose bendrai veiklai. Šių metų tema „Klaipėdos krašto simboliai emalyje“. Visą rugpjūtį emalio laboratorijoje ir asmeninėse dirbtuvėse menininkai kūrė emalio miniatiūras Klaipėdos krašto tema. Krašto, kuris savitas savo architektūra, kultūra, etnografiniais ir kultūros paveldo simboliais. Apie tai galima sužinoti lankantis Kintuose, Šilutėje, Neringoje, Klaipėdoje.

Mažosios Lietuvos kraštas garsėjo ir metalo meno gaminiais. Muziejuose saugomos emaliuotos reklaminės iškabos, kaltinių kryžių balto emalio lentelės ir kiti įvairūs emalio metaliniai buities gaminiai. Meno laboratorijos dalyviams buvo organizuojamos edukacinės kelionės po Klaipėdos kraštą, kad susipažintų su visais jo savitumais.

Dvylika – tiek šiemet buvo menininkų iš Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos, meno laboratorijos dalyvių – sukūrusių išskirtinius kūrinius, dedikuotus šiam kraštui. 20-osios tarptautinės emalio meno laboratorijos „Pamario ženklai“ parodos pristatymas vyko nakties fone, specialių šviesos šaltinių apšvietime Kintų Vydūno kultūros centre. Visos emalio miniatiūros skirtos Klaipėdos krašto šimtmečio jubiliejui, kurį minėsime kitais metais. Per 20-metį sukaupta unikali 300 eksponatų emalio dirbinių kolekcija, kurios pagrindinė tema – Pamario ženklai ir Mažoji Lietuva. Emalio dirbinių kolekcija eksponuojama nuolatos Kintų Vydūno kultūros centro emalio meno galerijoje.

Vydūno Šviesos festivalis

Pirmąjį Vydūno šviesos festivalio renginį, organizatoriai dovanojo Rudens lygiadienio – Lygės proga.
Kovo 11-ąją Ventės rage įžiebtas švyturio spindulys įkvėpė nešti šviesą visus metus, tarsi viltį taikai ir ramybei. Kintų šokių kolektyvo „Kanarėlės“ vadovės Astos Gužauskienės sukurta programa Vydūno šviesos festivaliui subtiliai įsiliejo į Baltų vienybės dienos ir Rudens lygiadienio temą. „Atrodo, kad visa pamario gamta nurimo, lyg priimdama šią sakralią auką: dienos ir nakties susilyginimo šventinimą.

Vydūno šviesos festivalį pasitinkame su naujove Vydūno kultūros centro kieme. Take įrengta Vydūno šviečianti citata „Patsai sau būk šviesuliu.“ – kalbėjo Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė.

Kintų šokėjų programa, Uraganiaus etnoelektroninė muzika ir atlikėjos Airos atliekamos dainos, simbolinio laužo užkūrimas, karšta arbata, šišioniškių šnekta ir pasidainavimai su festivalio vedėja Virgina iš Drevernos po atviru dangumi – magija, kurios neįmanoma nupirkti už jokius pinigus.