Vykdoma sustiprinta pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolė

 PirotechnikaTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje pareigūnai nuo š. m. gruodžio 19 d. iki kitų metų sausio 9 d. vykdo civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę.

Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrina fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius pirotechnikos priemonėmis bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Iki šiol atliktų tikrinimų metu buvo pateikti visi reikalingi dokumentai, pažeidimų nenustatyta. Be to, pareigūnai lankosi jaunimo pamėgtose susibūrimo vietose, kur stebi ar pirotechnika nesinaudoja nepilnamečiai.

Tiesa, nors mėnesio pradžioje pareigūnai kreipėsi į gyventojus, ragindami juos būti atsakingais ir atsargiais, naudojant pirotechnikos priemones, vis tik minėtu laikotarpiu fiksuotas vienas kitas nelaimingas atsitikimas. Šilutės rajone neblaivus vyriškis petardomis nusidegino ranką. Panašus atvejis fiksuotas ir Šilalės rajone.
Artėjant Naujųjų metų pradžiai, dar kartą raginame gyventojus, naudojant pirotechnikos priemones, laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Atkreipkite dėmesį į pirotechnikos gaminio išorės būklę – ji neturi būti sulankstyta, sudrėkusi, turėti pakuotės ar degiklio pažeidimų.

Fejerverkai turi būti uždegti kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Primename, kad draudžiama ne tik naudoti, bet ir parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų bei naudoti ir parduoti savadarbes pirotechnikos priemones.