Vyndariai dėkojo savo pagalbininkams

© silutesnaujienos.ltŠeštadienį gražią šventę savo sodyboje Švėkšnos seniūnijos Žagatpurvių kaime surengė žinomi vyndariai Tatjana ir Česlovas RAMOŠKOS.

Vyndariai norėjo padėkoti visiems, kurie šiuo sunkiu metu paremia jų organizuojamas pavasarines vyno šventes.

„Kai mes prašome paramos, visi labai geranoriškai atsiliepia ir padeda kuo tik gali. Tad ir sumanėme sukviesti visus tuos gerus žmones, tiesiog pavaišinti vyno taure ir užkandžiais, prisiminti gražias pavasario akimirkas, kuomet visi kartu laukuose rinkome pienių žiedus vynui“, – sakė p.Tatjana.

Šiemet gegužę Žagatpurviuose surengta jau trečioji Pienių vyno šventė vėl sukvietė gausų būrį šio tautinio paveldo mėgėjų. Kad tai tikrai – kulinarinis paveldas, Vyriausybei jau nebe pirmi metai stengėsi įrodyti ir Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, pastaruoju metu už tai net „tautos girdytoju“ pravardžiuojamas. Seimūnas daug prisidėjo, kad namudinio vyno gamintojams palankios įstatymo pataisos būtų priimtos Seime. R.Žemaitaitis Ramoškoms ir jų svečiams tvirtino, kad jokios pravardės jo nesustabdys, ir jis imsis žygių net dėl naminės degtinės kaimo turizmo sodybose gamybos legalizavimo. Kai ką jau ir padarė – įregistravo įstatymų pataisas.© silutesnaujienos.lt

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis – taip pat vienas tų, be kurių paramos Tatjanai ir Česlovui būtų nelengva vystyti savo verslą. Padėką gavęs seniūnas sakė pats esąs labai dėkingas Tatjanai ir Česlovui už nuolatinį seniūnijos vardo garsinimą ne tik rajone, bet ir visoje šalyje.

Šeimininkai dėkojo ir rajono laikraščių leidėjams, kitiems verslininkams, o šie savo ruožtu taip pat negailėjo gerų žodžių originalios idėjos sumanytojams.

Tatjana ir Česlovas jau yra numatę ir ketvirtosios vyno šventės datą kitų metų gegužę, bet sako dar nesantys visai tikri, jog ji įvyks. Prognozuoti anksti, juo labiau kad dabar sodyboje – pats rudeninis darbymetis. Reikia nuskinti begales uogų krūmų, obelų, suruošti atsargas kitų metų produkcijai.

„Su malonumu samdytume darbininkų, bet kaime jų nėra, žmonės tiesiog nebenori dirbti. Tad nėra kitos išeities – tenka patiems suktis ir kaip nors visą derlių sudoroti“, – sako Tatjana.