Vyrai, bijantys prostatos vėžio, kasdien turi valgyti pomidorus

muscular-man-tomato-mainDidžiosios Britanijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad pomidorai gali sumažinti prostatos vėžio riziką, skelbia BBC. Vyrai, kurie kiekvieną savaitę suvalgo daugiau nei dešimt pomidorų porcijų, gali sumažinti riziką apie 20 proc.

Prostatos vėžys yra antra dažniausiai pasitaikanti vėžio rūšis tarp vyrų. Didžiojoje Britanijoje kasmet nustatoma 35 tūkst. naujų atvejų ir apie 10 tūkst. mirčių.

Kovos su vėžiu specialistai rekomenduoja subalansuoti savo mitybą, kurioje būtų daug vaisių ir daržovių, taip pat mažai raudonos ir apdorotos mėsos, riebalų bei druskos.

Bristolio universiteto tyrėjai atliko apie 20 tūkstančių 50-69 metų britų vyrų mitybos ir gyvenimo būdo tyrimą. Nustatyta, kad vyrai, kurie kiekvieną savaitę suvartojo daugiau nei dešimt pomidorų porcijų, pavyzdžiui, šviežių pomidorų, pomidorų sulčių ir konservuotų pupelių, 18 proc. sumažino riziką susirgti prostatos vėžiu.

Be kita ko, remiantis tyrimo išvadomis, suvartojus rekomenduojamas penkias ar daugiau vaisių ar daržovių porcijas, rizika sumažinama 24 proc., palyginti su vyrais, kurie suvalgo pustrečios porcijos ar mažiau.

„Mūsų išvados parodo, kad pomidorai turi svarbų vaidmenį prostatos vėžio prevencijoje“, – sakė Vanesa Er (Vanessa Er) iš Bristolio universiteto Socialinės ir visuomenės medicinos mokyklos.

Žurnale „Cancer Epidemiology, Biomakers & Prevention“ paskelbtas tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Kembridžo ir Oksfordo universitetais.