Vyrai žmonas smaugė, daužė kirviu, žarstekliu

4926158-young-woman-holding-knife-behind-backŠią savaitę moterys kentėjo nuo ypač žiauraus vyrų smurto. Policijos pagalbos moterims prireikė kiekvieną dieną: pirmadienį, antradienį, trečiadienį…

Į Šilutės policijos areštinę pirmadienio pavakarę dviem paroms uždarytam Rusnės miestelio Neringos gatvės gyventojui 43 metų V.R. pareikšti įtarimai dėl smurtavimo prieš metais vyresnę sutuoktinę G.R.

Šilutės ligoninės traumų skyriaus medikai gydo jo žmoną, kurią girtas V.R. ne tik apstumdė, bet ir, pargriovęs ant lovos, kirvio pentimi ne mažiau penkių kartų daužė per kojas, po to – du kartus ta pačia pentimi trenkė į galvą.

Antradienio vakare konfliktas įvyko traksėdiškių buvusių sutuoktinių namuose. 26 m. vyriškis R.R. tądien smaugė, tampė už plaukų ir sumušė savo buvusią žmoną R.R. Sužalojęs moterį vyras pabėgo iš namų, jis ieškomas. Nukentėjusioji dėl sužalojimų į medikus nesikreipė.

Trečiadienio rytą, apie 7.30 val., iki proto užtemimo spėjo prisigerti ir sunkiai sužaloti žmoną katytiškis V.M. Apsvaigęs nuo alkoholio 69 m. vyras (jam nustatytas 1.9 promilės girtumas) savo namuose žiauriai žarstekliu daužė 65 m. žmoną. Moteris dėl daugybės galvos bei kūno sužalojimų gydoma Šilutės ligoninėje.

Šilutės policijos komisariate nuo gruodžio 15-osios, kai įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, vos ne kasdien dėl šios baudžiamosios veikos pradedami ikiteisminiai tyrimai.

Vienas smurtautojas jau buvo nuteistas 20 parų arešto ir bausmę atlieka Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Kiti vyrai, po dvi paras praleidę areštinėje, vėliau, teismo sprendimu, įpareigoti laikinai pagyventi atskirai nuo namiškių.

Vienas smurtautojas netgi Kalėdas praleido areštinėje, kitas dėl tos pačios priežasties buvo uždarytas Naujųjų metų naktį.
Kūčių vakarą namuose siautėjo Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo gyventojas 23 metų R.D. Jis savo 21 metų sugyventinę D.R. tampė už plaukų ir be gailesčio sumušė.

Po kelių dienų Šilutės Laisvės alėjos gyventojas P.V., būdamas sunkiai apgirtęs, įsibrovė į pažįstamos moters butą ir jai dūrė peiliu į pilvą, trenkė kumščiu į veidą ir pagrasino nužudyti. Moteriai taip pat teko prašyti medicininės pagalbos.

Areštinėje „pailsėjo“ ir kumščiais mojuoti mėgstanti viena moteris: šilutiškė ne pirmą kartą smurtavo prieš savo sūnaus draugę.

Nuo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įsigaliojimo pradžios Šilutės rajone dėl smurto prieš namiškius jau yra pradėti vienuolika ikiteisminių tyrimų.