Ruduo – pats darbymetis Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Čia vyksta įvairaus spektro renginiai: knygų pristatymai, susitikimai su žymiais žmonėmis, jaunimo pamėgti užsiėmimai su konstruktorių rinkiniais bei trimatėmis modeliavimo programomis, interaktyvūs šokiai, boulingo čempionatai, daug kitų įdomių, kiekvieno saviraišką skatinančių veiklų. Vyresniems žmonėms rengiami kompiuterinio raštingumo mokymai.
Vyresniojo amžiaus žmonėms galimybės susipažinti su šiuolaikinėmis technologijomis, mokytis kompiuterinio raštingumo vis dar yra ribotos. Tai didina šių žmonių socialinę bei informacinę atskirtį. Norint to išvengti ištisus metus bibliotekoje įgyvendinamas projektas „Inovatyvūs pramogadieniai kartu su biblioteka“, kurio viena sudėtinių dalių yra gyventojų skaitmeninio raštingumo skirtingų pakopų mokymai.
Tradiciškai prasidėjus rudeniui juose dalyvauja grupė vyresniojo amžiaus žmonių.
Rugsėjį į mokymus susirinko dalyviai, neturintys įgūdžių dirbti su kompiuteriu. Bibliotekos darbuotojai pradėjo juos mokyti nuo pradmenų. Baigę keturių dienų trukmės interaktyvių pamokų ciklą dalyviai jau mokėjo naudotis kompiuterio įvesties dalimis (klaviatūra ir pelyte), kurti dokumentų aplankus, susirasti norimą informaciją internete, ją išsisaugoti, komunikuoti virtualioje erdvėje.
Smalsūs mokymų dalyviai nenorėjo sustoti ir pageidavo daugiau pamokų, todėl spalio mėnesį jie pakviesti pagilinti savo žinias ir susipažinti su naujausiomis technologijomis, mokytis jomis naudotis (interaktyvus ekranas, interaktyvios edukacinės pamokos, 3D spausdintuvas, 3D skeneris, planšetiniai kompiuteriai). Dalyviams buvo pristatyti socialiniai tinklai, elektroninės paslaugos, jie išmoko naudotis elektroniniu paštu.
Baigę dviejų interaktyvių pamokų ciklus vyresniojo amžiaus žmonės, neturėję kompiuterinio raštingumo įgūdžių, galėjo pasigirti nemažu informacinio raštingumo žinių bagažu ir išmoko praktiškai juo naudotis. Mokydamiesi, įgydami naudingos informacijos projekto dalyviai teigė, kad pagerėjo jų gyvenimo kokybė, sumažėjo informacinė ir socialinė atskirtis, o tai jiems padeda jaustis visaverčiais visuomenės nariais.
Rašyti atsakymą