Vyriausia “Senjorų Eldorado“ gyventoja pasveikinta 104-ojo gimtadienio proga

Vasario 22-ąją įspūdinga šventė buvo Gardamo seniūnijoje įsikūrusioje „Senjorų Eldorado“ rezidencijoje – šių namų gyventoja Zofija Kontrimienė pasveikinta 104-ojo gimtadienio proga. Sveikinimus ir linkėjimus ilgaamžei skyrė Savivaldybės administracijos ir Gardamo seniūnijos atstovai, įstaigos darbuotojai ir gyventojai. Sveikinimas atskriejo net iš Socialinių paslaugų priežiūros departamento. Visi sveikintojai išreiškė ir norą susitikti ir jos 105-ojo jubiliejaus proga.

Z. Kontrimienė – vos šešiomis dienomis jaunesnė už Lietuvos valstybę: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjome Vasario 16-ąją, o Zofijos gimtadienis – vasario 22-ąją. Ir Lietuvai, ir joje visą laiką gyvenusiai ilgaamžei šiemet suėjo 104 metai.

Zofija gimė Plungės rajone. Suaugusi ji ištekėjo už našlio su 7 vaikais, dar ir savų susilaukė. Visi vaikai Zofiją mylėjo kaip savo mamą. Zofijos podukra Bronė dar prieš porą metų „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad tėtis sugyveno juos, 7 vaikus, dar 6 vaikai buvo mirę pokario metais. Tada buvo sunkūs metai, daug vaikų mirdavo nuo įvairių ligų. Būdama vos 47-erių mirė ir Bronės mama, tėtis liko našlys su 7 vaikais. Taip jis gyveno 6 metus, kol patys vaikai privertė vesti dar kartą.

Jį supiršo su kitame kaime gyvenančia Zofija. Moteris labai patiko jo vaikams, Bronės žodžiais sakant, buvo panaši į mamytę.

Pasak dukros, Zofijos ilgaamžiškumo paslaptis – kokybiškas maistas ir žolelių arbatos.

„Mūsų miela močiutė“, – taip apie ilgaamžę atsiliepia „Senjorų Eldorado“ kolektyvas ir kiti šių namų gyventojai.

Zofijos dukra – vienuolė sesuo Adelė stebuklu laiko tai, kad visą gyvenimą ligota buvusi jos mama sulaukė tokio gražaus amžiaus. Pasveikinti mamos iš Kauno rajone esančio Basųjų karmeličių vienuolyno sesuo Adelė atvyko su dar dviem vienuolyno sesėmis. Ji prisiminė, kad mama visą gyvenimą buvo labai darbšti, sąžininga ir teisinga, tik labai dažnai sirgo. Dukra pamena, kad kai su broliu buvo maži, vyresnės seserys sakydavo, kad tik tie vaikai nors truputį „prakustų“. Dabar vienuolei 78 metai, o jos brolis iškeliavęs į Amžinybę.

„Senjorų Eldorado“ direktorė Laimutė Giedraitienė sakė, kad Zofiją šių namų bendruomenė vadina „gerąja namų siela“. Ilgaamžė niekam nepasako blogo žodžio, visus žavi jos ramybė, geranoriškumas ir pozityvumas.

Sveikinimas ilgaamžei atskriejo net iš Vilniaus, iš Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. „Džiaugiamės kartu šia nuostabia proga“, – rašoma jame.

Susirinkusieji linkėjo ilgaamžei būti sveikai, džiaugtis kiekviena nauja diena ir sulaukti dar ne vieno jubiliejaus.