Vyriausiai tarnybinės etikos komisijai užkliuvo ir opozicionierius A. Endzinas

Visi Šilutės rajono savivaldybės politikai - verslų vadovai dabar jau bus patikrinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK).

Savivaldybės politikas A. Endzinas, sako kad daugiau tokių klaidų nebekartos.

Jau gautas pranešimas, kad  pradėtas tyrimas ir dėl Šilutės savivaldybės tarybos nario Audriaus Endzino elgesio. Bus aiškinamasi, ar šis rajono politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo apribojimo atstovauti Savivaldybės ir savo privačios įmonės interesus.

Pagal šį teisės aktą, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. O jei įstaiga, kurioje jis dirba priklauso įstaigų sistemai, – bet kurioje tos sistemos įstaigoje.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. VTEK tirs aplinkybes, kai A. Endzinas, atstovaudamas UAB „Energetikos objektų statyba“ pasirašė rangos darbų sutartį su VšĮ Šilutės ligonine, kurios savininko teises įgyvendina Šilutės rajono savivaldybė.

Tyrimui atlikti VTEK įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

A. Endzinas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jau pasimokė iš įvykusios klaidos ir daugiau šio įstatymo nebepažeidinės. Nuo šiol tokias sutartis, kai bendrovė turės galimybę dirbti su Savivaldybe ar jos nuosavybės įmonėmis, pasirašinės bendrovės direktoriaus pavaduotojas.

VTEK jau pripažino, kad eidami savo verslo įmonių vadovų pareigas sudarė sutartis ir pasirašė dokumentus savivaldybės politikai Steponas Kazlauskas, Tomas Budrikis ir Daiva Žebelienė. Jie jau dabar yra pripažinti pažeidę viešų ir privačių interesų derinimą. Beja, jiems negali būti pritaikyta kokia nors konkreti atsakomybė, toks pripažinimas yra svarbi informacija tik politikus į valdžią renkantiems žmonėms.

 

Komercijos direktorius, korespondentas