Vyriausybės atstovė reikalauja panaikinti Tarybos sprendimą

kerekesLR Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš raštu pareikalavo Šilutės r. savivaldybės tarybos panaikinti gegužės 29 dienos sprendimą, kuriuo buvo patvirtinta, kaip turėtų būti suprojektuotas įvažiavimas į Švėkšnos Vilkėno gatvės sklypus Nr. 4 ir Nr. 6. Šio keliuko projektavimu buvo suinteresuota tuometinio mero Šarūno Laužiko kolegė, konservatorė – krikščionė demokratė Albina Bumblauskienė.

Gegužės 29-ąją Savivaldybės Taryba, valdoma tuomet iš pareigų dar neatstatydinto mero Šarūno Laužiko, patvirtino sprendimą, kaip reikia suprojektuoti keliuką į Švėkšnos Vilkėno gatvės sklypus Nr. 4 ir Nr. 6.

Tam sprendimui nepritarė tuometinė Savivaldybės tarybos opozicija, kuri įtarė, kad rajono meras Š.Laužikas nori „prastumti“ sprendimą, naudingą jo partietei, švėkšniškei A.Bumblauskienei. Naujas keliukas, vedantis prie Vilkėno g. 4 ir 6 namų, turėjo padėti šiai politikei išvengti kaimynų vaikščiojimo ir važinėjimo per jos žemę.

Tačiau tuomet opozicijos balsų buvo per mažai, kad būtų sustabdyta savivalė. Apie tai „Šilutės naujienos“ birželio 10 d. rašė straipsnyje „Ar politikė A.Bumblauskienė peržengė viešųjų ir privačių interesų derinimo ribą?“.

D.Kerekeš jau posėdyje įspėjo merą ir jį palaikančius Tarybos narius, kad toks sprendimas gali būti neteisėtas, nes vietovės planavimo dokumentus turi tvirtinti ne politikai, o Savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus specialistai.

Meras Š.Laužikas tada Vyriausybės atstovei arogantiškai pareiškė, kad jeigu ji turi pretenzijų, tegu jas išdėsto raštu.

Bet valdančiosios daugumos politikai, viršydami savo įgaliojimus, balsavo už kolegei A.Bumblauskienei palankų sprendimą, ir jų balsų pakako, kad sprendimas būtų priimtas.

Neseniai Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje parengė teikimą, kuriuo reikalauja nedelsiant pakeisti (panaikinti) minėtą Tarybos sprendimą, ir pateikė teisinius nurodymus apie Savivaldybės tarybos viršytą kompetenciją.

Be to, kitu teikimu, kuris skirtas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui, D.Kerekeš pareikalavo panaikinti Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Budrikio gegužės 15 d. įsakymą „Dėl 40 proc. priemokos prie pareiginio atlyginimo skyrimo Šilutės ligoninės vyriausiajam gydytojui Dariui Steponkui“. Vyriausybės atstovė nurodo, kad Savivaldybės administracijos direktorius „neturėjo teisės skirti vyriausiajam gydytojui priemokos prie pareiginio atlyginimo už papildomų darbų vykdymą“.