Vyrukas naudojosi nepilnamete, o nėščią dar ir mušė

nescia copyDar neatslūgus skandalui dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo Švėkšnos specialiojo ugydymo centre, Šilutė vėl nuskambėjo respublikinėje žiniasklaidoje: 19-metis sumušė nėščią 15-metę savo gyvenimo draugę. Vaikinas pasislėpė nuo policijos pareigūnų.

Tai nebe pirmas šiemet vaikino susidūrimas su teisėsauga. Jo nusikalstamas veikas jau aiškinosi policija, prokuratūra ir net keli teisėjai.

Trečiadienį situaciją komentavo Šilutės apylinkės teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė ir teisėjas Vaclovas Jurjonas, savo vertinimus pateikė ir Rusnės specialiosios mokyklos, kur ugdoma nepilnametė, direktorius Romualdas Blechertas, Šilutės PK Kriminalinės policijos l.e.p. vadovas Vaidas Petniūnas, Savivaldybės Vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė.

Mama rūpinasi dukra

I.Pranaitienė sako, jog mergaitės šeima niekada nebuvo jokių rizikos grupių sąrašuose, jos mama labai rūpinasi dukra ir nuolat bendravo su skyriaus specialistais, prašė psichologų pagalbos ir vykdė jų nurodymus.

Mama su specialistais kalbėjosi ir apie besikeičiantį dukters elgesį, apie tai, kad ji išeina iš namų, kad būdama 14-os metų, susitikinėja su pilnamečiu vaikinu. Konsultacijos buvo teikiamos ir mamai, ir dukrai.

Pirmosios žinios apie tai, kad 14-metė laukiasi, institucijas pasiekė dar sausį, tuomet apie tai mokyklai ir VTA skyriui irgi pranešė mama.

Greit paaiškėjo, kad jaunuoliai dar ir vagiliauja iš parduotuvių – jiedu įkliuvo teisėsaugai. O prokuratūra vaikinui iškėlė bylą dėl galimo nepilnametės lytinio išnaudojimo fakto.

Teisme – net kelios bylos

O pora ėmė planuoti vestuves ir kreipėsi į teismą leidimo nepilnametei tuoktis.

Tačiau Šilutės r. apylinkės teismo pirmininkė V.Pankauskienė tokio leidimo nedavė. Pasak teisėjos, tokį sprendimą ji priėmė todėl, kad buvo akivaizdu, jog mergaitė dar labai vaikiška, nesigaudanti, nei kaip augins netrukus gimsiantį vaiką, nei kaip kurs savo šeimos gyvenimą. Už ją į visus klausimus atsakinėjo mama.

Nebrandus teisėjai pasirodė ir jaunikis, juo labiau kad jam tuo metu jau buvo iškeltos kelios bylos dėl vagysčių. Jis irgi sunkiai įsivaizdavo, kaip rūpinsis savo gausėjančia šeima.

Po kelių mėnesių teisėjui V.Jurjonui ant stalo buvo paguldyti prokurorų surinkti duomenys apie galimą nusikalstamą pilnamečio asmens lytinės aistros tenkinimą su nepilnamete.

Pasak teisėjo, dažniausiai mūsų šalies teismai panašiais atvejais pripažįsta pilnamečių kaltę. Tačiau praėjusią savaitę bylą nagrinėjęs V.Jurjonas vaikino nenuteisė. Tokį savo sprendimą jis pagrindė keliais faktais: abu jaunuoliai yra panašaus amžiaus ir panašios fizinės brandos, be to, jie jau kuris laikas gyveno kartu merginos mamos namuose. Taigi įžvelgti vaikino nusikalstamos veiklos faktą nebuvo pagrindo.

Tiesa, toks sprendimas dar gali būti skundžiamas, ypač dabar, kai  nuskambėjo šio vaikino smurto protrūkis – jis nėščią nepilnametę savo draugę savaitgalį sumušė.

Šis faktas neabejotinai gali pakeisti vaikino elgesio vertinimą.

Smurtautojas dar nerastas

Šilutės Kriminalinės policijos vadovas V.Petniūnas sakė, kad ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje pradėtas balandžio 30 d. Matomų sužalojimų ar sumušimo žymių ant 15-metės kūno nerasta.

Jos draugas tuoj po incidento dingo iš namų ir iki šiol dar nesurastas.

Vaikinui šiuo metu galioja už ankstesnius nusikaltimus paskirta 90-ies parų administracinio arešto bausmė. Tad vos tik jis bus surastas, bus suimtas ir turės atlikti bausmę.

Rusnės specialiosios mokyklos pedagogai nepilnametę moko namuose, ji kas savaitę turi atvažiuoti į mokyklą atsiskaityti. Direktoriaus R.Blecherto nuomone, ji tikrai nesugebės auginti kūdikio be mamos pagalbos.

Mergina šioje mokykloje buvo tik ugdoma, o popamokinį laiką leisdavo namuose, tad pedagogai neturėjo galimybės žinoti, kuo ji gyvena laisvalaikiu.