XXI amžiaus rykštė – vaikų nutukimas. Galime jiems padėti

oazis treneriai vaiku grupesTurbūt daugelis žino, kad XXI amžiaus problema yra pasyvus gyvenimo būdas. Taip gyvena ir suaugusieji, ir vaikai. Tobulėjant ir plečiantis technologijoms, vis mažiau matome vaikus žaidžiančius kieme, sportuojančius, kitaip sakant – aktyviai leidžiančius laisvalaikį. Vis daugiau laiko mūsų mažieji praleidžia sėdėdami prie kompiuterio, užkandžiaudami traškučiais, sausainiais, mėsainiais, gerdami gazuotus, saldikliais, dažikliais prisotintus gėrimus.

Dėl pernelyg ilgo darbo kompiuteriu ir neergonomiškos darbo vietos vaikams formuojasi netinkama laikysena, nutukimas, pečių, kaklo skausmai, stuburo iškrypimai. Nesveikas maistas augina riebalinį sluoksnį.

Vaikų nutukimas yra rimta sveikatos problema. Per pastarąjį dešimtmetį nutukusių vaikų ir jaunimo iki 18 metų patrigubėjo.

Žmonės, kurie išlaiko tinkamą svorį visą gyvenimą, išlieka sveikesni ir gyvena ilgiau nei tie, kurie turi antsvorio. Gyvenimo būdo įpročiai, padedantys mums išlikti liekniems, yra mankšta ir sveika mityba. Tai taip pat sumažina aukšto kraujo spaudimo, diabeto, širdies ligų ir kai kurių vėžio formų riziką.

Naujas tyrimas rodo, kad tie vaikai, kurie būdami aštuonerių metų yra nutukę, ir sulaukę paauglystės nereikalingų kilogramų atsikrato kur kas sunkiau nei likę jų bendraamžiai.

Tyrėjai nustatė, kad ankstyvame amžiuje su antsvorio problema susidūrę vaikai paauglystės metais suvartoja mažiau kalorijų, palyginti su lieknesniais bendraamžiais, tačiau net ir tai nepadeda atsikratyti vaikystėje priaugtų kilogramų.

Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl pasireiškia nutukimas: suvartojamas didelis kiekis kalorijų, genetika, mažas fizinis aktyvumas, vaistų vartojimas, psichologiniai veiksniai.

Vaikų nutukimas sukelia daugybę sveikatos problemų suaugusiame amžiuje, pavyzdžiui, aukštą kraujo spaudimą, didelį cholesterolio kiekį kraujyje ir rezistentiškumą insulinui, širdies ligas, insultą, kartais ligos susigrupuoja į vadinamąjį metabolinį sindromą.

Jei vaikas būna neaktyvus, valgo riebų maistą ir tampa nutukęs, jis turi žymiai didesnę tikimybę susirgti diabetu.

Dėl visų šių priežasčių svarbu ne laukti, kol kas nors atsitiks, o iš karto padėti vaikams pasirinkti sveiką mitybos būdą ir įtraukti juos į įdomią fizinę veiklą.

Gerą fizinę būklę sudaro keturios dimensijos: širdies ir kraujagyslių stiprumas, lankstumas ir kūno sudėjimas. Veikla, kuri verčia širdį plakti, pavyzdžiui, bėgimas, plaukimas, važiavimas dviračiu, aerobika ar lauko žaidimai, pagerina širdies ir kraujagyslių būklę. Jėgos pratimai pagerina raumenų vystymąsi ir kaulų stiprumą. Tempimo pratimai, gimnastika, šokiai ir kovos menai – didina lankstumą. Sveiką kūną turėsite tik derindami aktyvų gyvenimo būdą ir sveiką mitybą (iš grūdų, daržovių, ankštinių augalų ir vaisių).

Jei ir Jūsų vaikas susidūrė su šia problema, nelaukite. Mes galime Jums padėti. Vis dažniau girdime tėvų prašymus padėti vaikams sumažinti kūno svorį, taip padėdami sumažinti ligų riziką.
Sporto klubas „Oazis“ yra subūręs profesionalią specialistų komandą. Mes neliekame abejingi ir siūlome pagalbą. „Oazis“ kviečia vaikus į sveikos gyvensenos mokomąją grupę.

Su vaikais dirbs dietologas ir treneriai. Vaikai bus mokomi apie sveikų produktų, judėjimo naudą. Aiškinamosios pamokėlės metu jie ragaus ir sužinos apie ne tik sveikus, bet ir skanius produktus, kurie atstos jiems saldumynus. Jie žais ir kartu aktyviai leis laiką.

Tėveliai kviečiami registruoti savo vaikučius tel. (8 441) 76086 arba  8 606 66249.