Ypatinga akimirka – 2011 m. 11 mėn. 11 d. 11 val. 11 min.

 11Vieni tiki, kad šiandien įvyks pasaulio pabaiga, kiti mano, kad tai – nuostabiausia diena vedyboms. Nesvarbu, kaip jūs reaguojate į šią datą, ji – ypatinga.

Astrologai teigia, kad šiandien vienuoliktą valandą vienuolika minučių ir vienuolika sekundžių bus idealus palindromas – seka, kuri iš abiejų pusių vienoda. Toks palindromas iš datos gali susidaryti tik kas šimtą metų.

Taigi šiandien žmonės minės šiuos įvykius ir šventes:

a) Visas pasaulis prisimins nusiginklavimo dieną (Pirmojo pasaulinio karo pabaigą);

b) Tai bus dvasinė diena tiems, kurie tiki 11 skaičiaus mistine galia;

c) Ypatinga diena tiems, kurie tuokiasi arba švenčia gimtadienį (ypač 11-tą);

d) Galbūt net pasaulio pabaiga (kaip spėja kai kurie „žiniuoniai” internete).

Paskutinį kartą toks palindromas buvo prieš šimta metų – 1911.11.11. Beje ši data tapo įsimintina istorijoje. Kanzase, JAV, temperatūrą tą dieną nukrito nuo 24 laipsnių iki -12 laipsnių. Toks oro pasikeitimas sukėlė stiprius uraganus šalyje.

Šiandien kino teatruose pradėtas rodytas naujas filmas pavadinimu „11-11-11”, kuriame teigiama, kad ryt turėtų prasiverti vartai į pragarą. Filme pasakojama apie vyrą, kurio šeima žūsta 11 val. 11 minučių ir jį pradeda persekioti skaičius 11.

Tačiau ne visi pasaulio gyventojai šios dienos laukia su baime. Daugybė porų nusprendė sumainyti aukso žiedus būtent poryt. Indijoje, Kinijoje tikima, kad ši data atneš laimę ir sėkmę santykiams.

Skaičių 11 labai mėgsta lošėjai – dažniausiai tie, kurie žaidžia Black Jack’ą arba Keno.

Astrologė Angelina Zalatorienė, paklausta apie simbolinę dieną, pirmiausia pabrėžia, kad kiekvienos dienos sėkmė priklauso nuo kiekvieno žmogaus vidinio nusiteikimo. Taip pat patikina: „Šiemetiniai 11-ukai – gan patogus laikas įvairiems darbams. Tik svarbu juose rasti pusiausvyrą”.

Simbolinis lapkričio penktadienis – 15-oji Mėnulio kalendoriaus diena, kuriai priskiriamas gyvatės simbolis. Kaip skelbia astrologiniai kalendoriai – tai viena sudėtingiausių Mėnulio dienų.

Lapkričio 11-oji – Gyvatės diena iš vienos pusės pakankamai palankus, iš kitos – ganėtinai pavojingas metas. Tą dieną ypač sustiprėja emocijos, instinktai ima viršų ir kaip niekad lengva pasiduoti silpnybėms. Astrologė Nijolė Gabija Wolmer, kalbėdama apie 15-ąją Mėnulio dieną, pažymi: „Gyvatės diena – viena svarbiausių pilnaties dienų, kuomet labiausiai pasireiškia prieštaravimai tarp proto ir jausmų, tarp sąmonės ir pasąmonės”.

Bažnytiniame gyvenime nuo senų laikų 11 buvo laikomas nuodėmės, nesaikingumo ir ištvirkimo skaičiumi, nes jis vienu viršija Dešimties Dievo įsakymų skaičių. Tuo tarpu sakraliniame ezoteriniame kontekste skaičius „11” laikomas apsivalymo simboliu, gyvenimo, mirties, transformacijos ženklu.