Žadėjusi pinigų lietų Norvegijoje sukčė įklimpo į baudų balą

1238571190sukciavimasPatikli porelė dar 2009 metais užkibo ant sukčiautojos, kuri „dirbo“ išgalvotoje įdarbinimo įstaigoje, kabliuko. Ši žadėjo darbą už didelę algą Norvegijoje, o porelė, apakinta neregėtų galimybių, atidavė jai beveik 3000 litų už įvairių dokumentų tvarkymą ir įdarbinimą.

Tik kai sukčė dingo, pora suprato, kad liko be darbo ir be pinigų…

Sutarties neperskaitė, pinigus atidavė

2009 m. spalio 7 dieną V.B. ir L.U. susigundė laikraštyje rastu skelbimu, kad „nemokamai konsultuoju ir įdarbinu norinčius dirbti Anglijoje, Škotijoje, Norvegijoje“. Kadangi jie jau ilgai svarstė apie emigraciją, tad netrukus jau skambino skelbime nurodytu numeriu.

Atsiliepusi D.A. prisistatė Norvegijoje registruotos įmonės direktore ir pažadėjo jiems būtinai surasti gerai apmokamą darbą. Iš karto moteris pasakė ir įdarbinimo kainą – už konsultacijas ji pinigų neima, tik įdarbinimas vienam žmogui atsieitų 1500 Lt, nes, pasak jos, reikia tvarkyti nemažai dokumentų.

Pora susitarė susitikti su ja Klaipėdoje. Tik darbą žadanti moteris labai skubėjo, tad užsirašė klientų asmens duomenis ir atsisveikino iki kito karto.

Kitas susitikimas „direktorei“ buvo pelningesnis – susitikusi su klientais Šilutės kavinėje, ji jau kūrė pasakas apie atlyginimus Norvegijoje, apie tai, kad stengsis įdarbinti šilutiškius kalnakasybos įmonėje, nes šie atrodo darbštūs žmonės. Žerdama pažadus, ji aiškino, kad Norvegija ir nedirbantiems moka po 11 000 Lt pašalpas.

Pora pasakė, kad turi keturis vaikus. Tada sukčė tikino, kad kai tik ji sutvarkys dokumentus, šeimai tikrai priklausys pašalpa.
Užsisvajoję apie geresnį gyvenimą, šilutiškiai pasirašė sutartį net jos neperskaitę. V.B. moteriai atidavė 1500 Lt, o vėliau į jos dukros sąskaitą pervedė ir 1100 Lt.

Ši padėkojo už pinigus ir pažadėjo dar tą pačią savaitę pranešti dėl darbo bei išvykimo.

Apgavikė nepaisė baudų

Tačiau sukčiautojos kurta pasaka baigėsi. Pora po savaitės bandė su ja susisiekti, bet ši neatsiliepdavo, kol galiausiai ir telefoną išjungė.

Tuomet V.B. suprato, kad jie liko apgauti.

Neseniai šilutiškiai susitiko su pelningą darbą žadėjusia moterimi teisme.

D.A. prisipažino kalta. Beje, ji ir anksčiau buvo teista už analogiškus nusikaltimus. Jos sąskaitoje – 6000 Lt bauda, 2 mėnesių laisvės apribojimas, neatlygintinas 50 val. darbas globos ir rūpybos įstaigoje, 7500 Lt bauda ir vis dar neišnykęs teistumas.

Šį kartą teismas D.A. baudų kraitį papildė 3900 Lt bauda ir įpareigojo ją sumokėti per 4 mėnesius. Taip pat apgavikė turės sumokėti nukentėjusiam V.B. padarytą 2 800 Lt turtinę žalą.

Nuteistoji turi teisę nuosprendį apskųsti per 14 dienų.