Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Zalgiriu kaimo_gatvesPrieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija, kurią atliekant buvo panaikinta jų gatvės pralaida.

Žmonės tikina, kad rudens potvynių vandenys juos greit paskandins, o savivaldos atstovai tik pažadais papenėjo – realios pagalbos iki šios dienos jie nemato.

Šilutės seniūnijos Žalgirių kaimo gyventojų būrelis Savivaldybėn atvyko dar spalio 21-ąją. Susitikę su mero pavaduotoju Sigitu Šepučiu ir Administracijos direktoriumi Virgilijumi Pozingiu jie dėstė, kad turi rimto pagrindo nerimui, mat dėl Rusnės kelio rekonstrukcijos darbų atsidūrė tarsi uždarame baseine. Pasak žalgiriškių, jie bet kada gali būti apsemti, nes vykdant kelio rekonstrukcijos darbus jų gatvėje buvo panaikinta pralaida. Žmonės su dideliu nerimu laukė rudens liūčių periodo, nes spėjo, kad net ir po nedidelio lietaus bus atkirsti nuo pasaulio.

Tąkart S. Šeputis ir V. Pozingis gyventojus patikino, jog dar tą pačią dieną važiuos į vietą aiškintis situacijos. Gyventojams buvo pažadėta, kad bus kreiptasi į darbus atliekančias įmones ir galbūt lemtinga jų klaida netrukus bus ištaisyta.

„Savivaldybė nedaro jokių darbų Žalgirių kaimo Šilinės gatvėje. Spalio 21 dieną tebuvo tik pažadai kaimo žmonėms“, – praėjus daugiau kaip dviems savaitėms nusivylimo neslėpė žmonės.

Savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis tvirtino priešingai. Pasak V. Pozingio, jis su S. Šepučiu tikrai lankėsi Šilinės gatvėje ir situaciją aiškinosi vietoje. Pralaida gatvėje tikrai yra sulaužyta ir su kelininkais jau susitarta, kad jie ją pakeis. Bet ne viską įmanoma padaryti taip greitai, kaip įsivaizduoja žmonės. Pirmiausia reikia išpjauti šios gatvės pakelėse augančius krūmus ir menkaverčius medžius, tik tada bus galima pradėti kelio remontą. Grunto, reikalingo kelio pagrindui, Savivaldybė turi, tad belieka laukti kada oro sąlygos leis jį pilti. Tai bus padaryta dar šiemet, o kitais metais kelyje bus užpilta ir nauja žvyro danga.

„Kapitaliai tvarkysime tą kelią“, – patikino V. Pozingis.