Žalgiriuose – vokiečio ginklų arsenalas

vokiecio ginklai sautuvaiPotvynio semiamame Žalgirių kaime gyvenančiam Vokietijos piliečiui Kristof Govron – naujos problemos. Neseniai visuomenės dėmesio sulaukęs dėl jam priklausančio sunkiai sergančio ir senatvės kamuojamo arklio bėdų, trečiadienį vokietis policijos pareigūnų sulaikytas dėl neteisėto ginklų laikymo.

Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas praneša, jog trečiadienį apie 12.45 val. Žalgirių kaime 81-erių Valterio Valenčiaus sodybos ūkiniame pastate rasti neteisėtai laikomi du lygiavamzdžiai šautuvai, dujinis pistoletas bei daugiau nei 1500 vnt. įvairaus dydžio ir kalibro šovinių.

Sodybą pareigūnai apieškojo gavę pranešimą apie nelegaliai laikomus ginklus. Kaip pareigūnams paaiškino sodybos šeimininkas, ginklai priklauso pas jį prisiglaudusiam 40-mečiui Vokietijos piliečiui K.Govron.

Sodybos Žalgiriuose šeimininkas šišioniškis V.Valenčius prieš maždaug 6 metus laikinai priglaudė svečią iš Vokietijos. Ilgainiui jį iškeldino iš savo namų, bet K.Govron įsikūrė ir iki šiol gyvena V.Valenčiaus kieme stovinčiame automobilyje.vokiecio ginklai soviniai

Paties ginklų savininko pareigūnams ilgai ieškoti neteko. Vyras buvo rastas Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Dažnai į interneto skaityklą spaudos pavartyti užsukantis vyras pareigūnams paaiškino, kad ginklus prieš daugelį metų jis legaliai įsigijo Vokietijoje, o vykdamas į Lietuvą juos čia atsivežė.

Užsienietis pats pasisiūlė kartu su pareigūnais grįžti atgal į sodybą, kurioje jis prasidėjus potvyniui laiko daiktus, ir atidavė dar du graižtvinius šautuvus, pistoletą, revolverį, dujinį pistoletą ir įvairių rūšių bei kalibrų šovinių.

Policijos pareigūnai suskaičiavo, kad vokietis iš viso laikė aštuonis ginklus ir nė vienas jų nebuvo priregistruotas Lietuvoje.
Ar tikrai jis kažkokiu būdu juos įsivežė į Lietuvą, ar įsigijo čia, pareigūnai aiškinasi. K.Govron sulaikytas, pristatytas į policijos komisariatą ir apklaustas, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 8 metų.