Žaliosios rodyklės grįžta, bet ne į Šilutę

sankryza Nuo žaliųjų rodyklių sankryžose panaikinimo dar nespėjusiems atsigauti vairuotojams, Vyriausybės sprendimu, neseniai dribtelėta atgal – pranešta, kad tos rodyklės ir vėl sugrąžinamos. Tik jau nebe į visas, o tik į kai kurias sankryžas.
Šilutėje kitaip: pagrindinėje miesto sankryžoje rodyklės nebeatsiras, užtat bus kita naujovė.

 

Nuo sausio 1-osios Lietuvai atsisakius iki šiol daug metų sankryžose įprastos eismo reguliavimo priemonės – žaliųjų rodyklių, kilo tikras ažiotažas. Daugybė vairuotojų piktinosi tokia naujove ir tikino, kad ji duos priešingą efektą – spūstys gatvėse ne mažės, bet tik didės.
Pirmosios dienos parodė, kad didmiesčiuose taip ir nutiko – automobilių eilės rytinio piko metu kai kur nusidriekė net po kelis kilometrus.

Iš visų pusių spaudžiama, sausio 8 d. Vyriausybė pritarė žaliųjų rodyklių grąžinimui į gatves.

Tačiau Šilutėje jos nebegrįš, ir tam yra objektyvių priežasčių.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas, Eismo saugumo komisijos pirmininkas Remigijus Rimkus sako neturįs statistikos, ar taip kritikuojamos žaliosios rodyklės iššaukė avarijas pagrindinėje Šilutės sankryžoje. Tačiau akivaizdu, kad mūsų mieste eismo srautai dar toli gražu nėra tokie, kad į dešinę sukti leidžiančios rodyklės panaikinimas sukeltų kamščius.

Šilutės seniūnijos specialistas Algirdas Ivanauskas informuoja, kad jau po poros mėnesių miesto centre turėsime ir naujus šviesoforus. Kad dabar veikiantys pastaruoju metu nuolat gedo, jau pastebėjo ir „Šilutės naujienų“ skaitytojai. A. Ivanauskas sako, kad gendantiems „senukams“ jau ir detalių buvo sunku gauti. Todėl Šilutei jau programuojamos naujos šviesoforo sekcijos, kuriose bus įmontuotos ir taupiosios LED lemputės.

Taip pat numatyta, kad naujuosiuose šviesoforuose bus ir laikmačiai, kurie nurodys, po kelių sekundžių užsidegs kitas šviesoforo signalas.

Tačiau papildomų rodyklių ir tuomet pagrindinėje sankryžoje nebus, ir tam yra priežastis. Mat pagrindinėje Šilutės gatvėje nėra trečiosios eismo juostos, todėl ir leidimas degant raudonam signalui sukti į dešinę nieko nelemia: norintys tai daryti vairuotojai vis tiek priversti stovėti eilėje tol, kol pajuda prieš juos stovintis ir tiesiai važiuojantis automobilis.

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas irgi nemato žaliųjų rodyklių būtinybės. Anot jo, mūsų mieste nėra toks intensyvus eismas, kad reikėtų jį reguliuoti ir tomis papildomomis rodyklėmis.

Beje, premjeras S. Skvernelis pateikė pavyzdį, kad jei viešai pasiekiamoje informacijoje skelbiama, kad Vilniaus savivaldybei lentelių nuėmimas kainavo šimtą tūkstančių eurų, tai vienos lentelės nuėmimas kainavo 833 eurus. „Įspūdingi skaičiai“, – tvirtino premjeras.

A. Ivanauskui neaišku iš kur vilniečiai ėmė tokius skaičius. Jis sako, kad Šilutėje tų dviejų lentelių pagrindinėje sankryžoje nuėmimas atsiėjo gal tik kokį 20 eurų…

Nutarimas nuo šių metų pradžios pašalinti visas žaliąsias rodykles buvo priimtas 2014-ųjų spalį, per šį laiką savivaldybės turėjo pasiruošti šiam žingsniui, tačiau ne visos spėjo tam tinkamai pasiruošti.