Žemaičių Naumiesčio bendruomenė imasi kurti Bendruomeninius šeimos namus

community-178148Žemaičių Naumiesčio bendruomenė pasiūlė Savivaldybei įsteigti Bendruomeninius šeimos namus, kuriuose įvairi psichosocialinė pagalba būtų teikiama viso rajono šeimoms. Šiuose namuose bus orientuojamasi ne į socialinės rizikos, o į normalias, atsakingai vaikus auginančias ir daugiau psichologinių žinių bei įgūdžių turėti norinčias šeimas.

Iniciatyvą steigti tokius namus iškėlė Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius, o imtis tokio projekto pretendavo tik dvi organizacijos: be naumiestiškių bendruomenės, konkurse dalyvavo dar viena ne mūsų rajono įstaiga.

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė pasakoja, jog teikti paraišką dėl Bendruomeninių šeimos namų kūrimo pasiūlė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra.

A.Barauskienė parengė ir pateikė paraišką „Paslaugų šeimai plėtojimas Šilutės rajone“. Šilutiškiai jau įtraukti į valstybės finansuojamų projektų sąrašą. Artimiausiame posėdyje galimybę dalyvauti projekte svarstys rajono Taryba.

A.Barauskienė pasakoja, jog jei pavyktų gauti finansavimą, Savivaldybė kartu su partneriu – Žemaičių Naumiesčio bendruomene – teiktų paslaugas visoms šeimoms. Bendruomeniniuose šeimos namuose, kuriuos įkurtų naumiestiškiai, būtų teikiama psichosocialinė pagalba šeimoms iš viso rajono, vyktų pozityvios tėvystės mokymai, kursai nėščiosioms ir jų artimiesiems, įvairios socialinių įgūdžių stovyklos, kuriose šeimos ugdytųsi reikiamus įgūdžius, veiktų vaikų užimtumo kambarys ir pan.

„Šiandien didelis dėmesys skiriamas rizikos grupės šeimoms. Bet valstybės paramos labai trūksta sveikoms, atsakingai gyvenančioms ir vaikus auginančioms šeimoms. Manome, jau laikas atsigręžti ir į tokias šeimas ir suteikti joms visą pagalbą, kurios joms trūksta“, – sako A.Barauskienė.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, sumažės socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, vaikų, patiriančių smurtą, globojamų vaikų skaičius rajone. Tuo pačiu gerės tikslinės grupės ir jų šeimos narių gyvenimo kokybė, taip pat galimai sumažės jaunų ir aktyvių žmonių emigracija.

Bendra projekto vertė – 311 tūkstančių eurų. Savivaldybės lėšų pridėti nereikėtų.