Žemaičių Naumiesčio darželis – mokykla prisiminė praeitį ir pasidžiaugė šiandiena

naumiescio mokykla gimnazijaĮ neįprastą pamoką – jubiliejinę ir muzikinę – prieš savaitę skambutis kvietė Žemaičių Naumiesčio darželio – mokyklos vaikus, jų auklėtojas ir mokytojas, tėvelius ir gausų būrį svečių: čia surengta pamoka, skirta įstaigos 20-ties metų sukakčiai.

Ta proga prisiminta istorija, smagiai siautė darželinukai, aidėjo skardžios mokyklinukų dainos ir tėvų padėkos žodžiai, buvo daug gražių svečių palinkėjimų, o įstaigos kieme pasodinta sibirinė eglaitė šią datą primins ateinančioms kartoms.

Istorijoje buvo ir plėtimo, ir mažinimo

1989-ieji buvo tie metai, kuomet Žemaičių Naumiestyje atidaryta ilgai laukta įstaiga – 140 vietų lopšelis – darželis. Pirmąjai įstaigos vadovei Ksaverai Vaitkienei teko ir burti kolektyvą, ir rūpintis įstaigos gerovės kūrimu.

Tačiau jau po kelerių metų, smarkiai mažėjant vaikų skaičiui, keletas grupių uždarytos. Tuometinės vidurinės mokyklos direktorius Jonas Jatautas į laisvas patalpas komplektavo pradines klases ir darželis buvo prijungtas prie vidurinės mokyklos.

Po poros metų buvusiose darželio patalpose įkurdinama pradinė mokykla, įstaigai suteikiamas darželio – mokyklos statusas, o naumiescio mokykla mokytojosjai vadovauti paskiriama iki šiol šias pareigas einanti Zofija Lydekienė.

„Kūrėmės sunkiai, bet su dideliu entuziazmu, stengėmės dirbti taip, kad patenkintume tėvų ir vaikų lūkesčius“, – sakė renginio metu direktorė.

Nuolat didėjant vaikų skaičiui įsteigiama priešmokyklinė grupė, o 1996-2003 metais vaikai čia mokėsi netgi dviem pamainomis. Prieš porą metų vaikų skaičius vėl sumažėjo, įstaiga išgyveno etatų mažinimą. Tais pačiais metais prie darželio – mokyklos buvo prijungtas ir Šylių skyrius su dviem klasėmis.

Šiuo metu Žemaičių Naumiesčio darželyje – mokykloje suformuotos dvi mišrios ir viena priešmokyklinė grupės, sukomplektuotos 5 pradinės klasės. Iš viso čia ir Šylių skyriuje ugdomi 155 mažyliai. Tai yra vienintelė tokia įstaiga Šilutės rajone, kurioje po vienu stogu gyvuoja dvi įstaigos.

Reikėtų ir remonto, ir naujos įrangos

Įstaigos vadovė ir kvalifikuotos pedagogės turi kuo pasidžiaugti. Direktorė rodo stendą, kuriame nuolat atnaujinamos padėkos už vaikų pasiekimus, ugdytiniai dalyvauja įvairiuose rajono ir tarptautiniuose projektuose, miestelio renginiuose. Mokykla turi ir savo tradicinių renginių, emblemą, vėliavą ir net himną, kurį sukūrė buvusi mokytoja Jadvyga Jaunienė.

Už nuolatinę paramą direktorė dėkojo tėvams, bendrovės „Žibai“ direktoriui Steponui Kazlauskui, verslininkei Laimutei Giedraitienei. Pasidžiaugė ji ir pavaduotojos Birutės Žymančienės laimėtu projektu, kuris padėjo atnaujinti lauko edukacines erdves, papildė žaidimų aikšteles naujais įrenginiais.

Mokykla bendradarbiauja su Vokietijos mokyklomis, vaikai dalijasi darbeliais ir nuotraukomis, gaunama ir labdaros.
„O kiek dar norėtųsi…“ – neslėpė įstaigos vadovė ir vardijo, jog reikėtų ir kapitalinį pastato remontą atlikti, jį apšiltinti, ir kompiuterių, naujų baldų reikėtų. Pedagogų neapleidžia viltis, jog kas nors kada nors išgirs jų norus.

naumiescio mokykla darzelinukaiLinkėta 100-mečio ir sąskaitoje eurų

Darželio mokyklos vadovės nuomone, nors 20-metis ir nėra itin įspūdinga data, tokių švenčių reikia tam, kad galėtų sugrįžti ir čia prabėgusius metus prisiminti kažkada dirbę pedagogai, kad būtų galima  parodyti kuo gyvenama šiandien.
Renginio vedėjos, socialinės pedagogės Sonatos Vilčiauskienės rankose sužibo kibirkštėlė, kuri vėliau buvo nunešta į kapines pagerbti anapilin išėjusius kolektyvo narius.

„Žmonės jums nepavydi to darbo, kurį dirbate, bet pavydi pasiektų rezultatų ir šaunių darbuotojų“, – sakė S.Vilčiauskienė, kreipdamasi į mokyklos direktorę.

Z.Lydekienei ir jos kolektyvui tądien teko priimti daugybę sveikinimų, padėkų ir linkėjimų. Įstaigai linkėta tiesaus kelio į ateitį, kad būtų vaikų ir netrūktų darbo, kad sąskaitose nepritrūktų… eurų, o išėję vaikai norėtų sugrįžti.
„Mūsų vaikai laimingi, kad turi šią mokyklą, nes nori į ją eiti. Vadinasi, jiems čia gera“, – tarė kartu su dukra į šventę atvykę Silva ir Juozas Mačijauskai.

O vietos etnokultūros centro vadovas Valerijonas Krutikovas prisipažino esąs gerokai gyvenimo nuskriaustas, mat jam neteko lankyti vaikų darželio…

Vienas po kito linkėjimus išsakė ir dovanas teikė Savivaldybės atstovai, aplinkinių mokyklų kolegos: 100-metį švenčiančios Gardamo pagrindinės mokyklos atstovės dvi Sonatos – Lidžiuvienė ir Kurmienė pasidalijo patarimais, kaip įstaigai sulaukti tokio garbaus amžiaus, dainą jubiliatams skyrė Katyčių pagrindinės, su kuria nuolat „dalijamasi“ kadrais, atstovės, kad laikrodžiai parodytų dar daug jubiliejų, linkėjo kolegės iš Degučių ir Šylių. O Žemaičių Naumiesčio gimnazijos vadovai pasidžiaugė, kad sulaukia gabių ir gerai parengtų vaikų, tad gali tinkamai tęsti šios mokyklos pradėtą darbą.

Šeimininkai ir svečiai bendravo prie arbatos puodelio, o renginio pabaigoje kieme pasodino sibirinę eglaitę, kuri ateinančioms kartoms primins šį jubiliejų.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ „Facebook“ albume.