Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius L. Genys išlydėtas į pensiją

Genys LiudvikasŽemaičių Naumiesčio gimnazijos kolektyvas nuo šio rugsėjo atsisveikino su 18 metų šiai ugdymo įstaigai vadovavusiu Liudviku Geniu.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje surengtoje atsisveikinimo su ilgamečiu vadovu popietėje skambėjo padėkos ir pagarbos žodžiai. Mokyklos darbuotojai dėkojo direktoriui už pagarbą, kasdienius padrąsinimus, už gebėjimą džiaugtis jų ir mokinių pasiekimais, kurių, vadovaujant L. Geniui, į gyvenimą jau išlydėta tūkstančiai. Pasak pedagogų, L. Genys buvo geras laivo kapitonas, su kuriuo jiems buvo gera plaukti kartu. Jie dovanojo savo dabar jau buvusiam vadovui smulkialapį klevą, kurio daugybė lapelių jam dar ilgai primins buvusį kolektyvą, ir draugišką šaržą.

„Buvote tikro vadovo pavyzdys, visuomet puoselėjote bendrystę, draugiškumą, rūpinotės gimnazija taip, lyg ji būtų jūsų namai“, – įteikdamas atsisveikinimo dovaną ir padėkos raštą už darbo gimnazijoje metus kalbėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Su ilgamečiu gimnazijos direktoriumi atvyko atsisveikinti ir kolegos iš kitų švietimo įstaigų, taip pat Žemaičių Naumiesčio seniūnijos darbuotojai su seniūnu Virginijumi Stasiuliu.

L. Genys prisipažino, kad atsisveikinti su mokykla vis dėlto nėra lengva. Tačiau, pasak jo, ateina laikas, kai supranti, jog vietą reikia užleisti jaunesniems ir energingesniems. „Šioje gimnazijoje lieka daug prisiminimų, per tiek darbo metų būta visko. Labai dėkoju savo komandai už darbą, visi kartu nuveikėme daug. Ačiū, kad pasitikėjote manimi, kad palaikėte mano sprendimus. Buvome viena didelė šeima, o atsisveikinant, prisipažinsiu, ašaros kaupiasi“, – atsisveikinimo metu atviravo L. Genys.

Tiesa, palikti darbą mokykloje L. Genys bandė jau ne kartą, tačiau Savivaldybės vadovams vis pavykdavo jį atkalbėti. Paskutinis toks bandymas buvo pernai, bet ir tuomet direktoriui nepavyko palikti darbo vietos.

Laikinai šios gimnazijos direktoriaus pareigas dabar eina iki šiol direktoriaus pavaduotoja dirbusi Vilma Bartušienė. Savivaldybės vadovas kvietė gimnazijos darbuotojus dalyvauti konkurse, ir pažadėjo visokeriopą administracijos paramą tam, kas ryšis imtis šio darbo. Tiesa, norinčiųjų imtis švietimo įstaigų vadovų darbo rajone vis mažiau, be nuolatinių vadovų dirba jau kelios švietimo įstaigos. Norinčių dalyvauti šiemetiniame konkurse eiti Žemaičių Naumiesčio direktoriaus pareigas taip pat neatsirado.