Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio direktorė atleidžiama ir vėl priimama

Zofija LydekieneTvarka kai Savivaldybės įstaigų vadovai, kas 5 metus turi būti atleidžiami iš pareigų ir vėl dalyvauti konkurse į savo darbo vietą, sukelia keistų situacijų. Šilutės savivaldybės taryboje gruodžio 19 d. bus svarstomi du sprendimai. Vienu sprendimu Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio direktorė Zofija Lydekienė gruodžio 31 d. bus atleista iš pareigų, o kitu sausio 2 d. vėl priimta, kad vadovautų įstaigai, kol įvyks naujas konkursas eiti direktoriaus pareigas.

Pasak Personalo ir teisės skyriaus specialistės Editos Serovienės, atleistai iš pareigų Z. Lydekienei bus išmokėta kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas.

Konkursas minėtos įstaigos direktoriaus vietai užimti jau buvo paskelbtas, tačiau iki nurodytos datos nebuvo gauta nė vieno prašymo. Z. Lydekienė taip pat nedalyvavo konkurse, nes nėra išlaikiusi Valstybės tarnybos egzamino.

Atsižvelgiant į pačios direktorės sutikimą, Savivaldybės taryba nusprendė skirti ją įstaigos vadove nuo 2020 m. sausio 2 d., iki kol įvyks konkursas šioms pareigoms eiti. Visi žino, kad šis procesas gali gerokai užtrukti.

Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė politikams sakė, kad šiuo metu Savivaldybės bendrojo lavinimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms vadovauja 6 laikinai einantys šias pareigas žmonės.