Žemaičių Naumiesčio muziejaus remontas žengia į III etapą

naumiescio muziejus aplinka seniunas budreckasMerė Daiva Žebelienė, jos pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis apžiūrėjo baigiamą remontuoti Žemaičių Naumiesčio muziejaus pastatą.

Naujomis spalvomis nušvitusio pastato I aukšte netrukus įsikurs vietos bendruomenė ir biblioteka, o II aukšte – plačiai žinomas šio miestelio muziejus.

Seniūnas Jonas Budreckas ir Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas neslėpė savo džiaugsmo. Didelių remonto trūkumų nepamatė ir svečiai, jiems užkliuvo tik kai kur išsikilojusi grindų danga.
naumiescio muziejus vidus
Seniūnas sakė, jog Žemaičių Naumiesčio muziejus jau yra sukaupęs apie 20 tūkstančių eksponatų. Kol vyksta remontas, jie sukrauti vidurinės mokyklos salėje, sunkesnius ir didesnius eksponatus sutiko pasaugoti vietos gyventojai.

Statybininkams dar liko trečiasis darbų etapas, kol kas šiems darbams tik paskelbtas konkursas. Tad muziejaus atidarymu, pasak seniūno J.Budrecko, dar nė nekvepia. Statybininkams liko pabaigti aplinkos tvarkymo darbus, apšiltinti pastatą. Šiems darbams, pasak A.Balčyčio, dar reikės maždaug 100 tūkstančių litų. Dar apie 60 tūkstančių litų atsieis lifto įrengimas.

Dabar didžiausias naumiestiškių rūpestis – parsigabenti įrangą muziejui.