Žemaičių Naumiesčio muziejuje – nauji eksponatai

naumiescio muziejus nauji eksponataiŽemaičių Naumiesčio muziejuje lankėsi žymios naumiestiškių giminės atstovai Romanas ir Irena Srūgiai ir padovanojo įdomių eksponatų.

Romanas – žymaus vietos meistro Dovo Srūgio sūnėnas. D.Srūgys išgarsėjo tuomet, kai jo sukurti vargonai pasklido ne tik po visą Lietuvą, bet ir, manoma, pasiekė net Karaliaučių. Šis naumiestiškis gebėjo pagaminti originalius baldus, lieti gelžbetoninius gaminius, konstruoti mechanizmus. Keli D.Srūgio pagaminti baldai eksponuojami Žemaičių Naumiesčio muziejuje.

Svečius pasitikusi muziejininkė Valentina Pielikienė aprodė muziejaus eksponatus. Srūgiai pasidžiaugė gražiai eksponuojamais ne tik jų giminaičio daiktais, bet ir visa muziejaus ekspozicija.

Žymiojo vietos meistro artimieji apsilankymo metu padovanojo vertingų eksponatų: D.Srūgio sukonstruotas „perpetuum mobile” svarstykles „Ožys”, meistro autoportreto kopiją,  piešinį – schemą, kur vaizduojama Srūgių namų valda 1943 m. Šie eksponatai papildys D.Srūgiui skirtą ekspoziciją.

Muziejaus darbuotoja nuoširdžiai dėkoja šiems nuoširdiems  žmonėms, kurie nepamiršta savo šaknų, siekia išsaugoti jų atminimą.