Žemaičių Naumiesčio paplūdimio lankytojai nebeišsitenka kelyje

eismas naumiestyje eglutesKaip reikia sugebėti vos 100 metrų ruože įsibėgėti taip, kad nebegalėtum sustabdyti automobilio ir rėžtumeisi į gatvelės pakraštyje esančių sodybų tvoras? Į šį klausimą atsakyti, ko gero, sugebėtų tik automobilių ralio kroso lenktynininkai ir kiti išskirtinių greičių mėgėjai.

Būtent pastarieji galutinai išbaigė Žemaičių Naumiesčio pakraštyje, Kadagiškių kaime, gyvenančių žmonių kantrybę. Jie surašė raštą rajono Saugaus eismo komisijai apie tai, kad ir tokioje atokioje vietoje gyventi tapo pavojinga.

O visa miestelio bendruomenė ruošia pasiūlymus minėtai komisijai, kaip eismą miestelyje reikėtų koreguoti iš esmės, kad čia būtų mažiau nelaimingų atsitikimų.

Eglaitės virsta po ratais

Vasarą poilsiautojų, atvažiuojančiųjų prie vienintelio rajone paplūdimio, esančio Žemaičių Naumiestyje, yra daugybė. Kai kurie iš jų, automobilius pasukę nuo pagrindinio kelio į paplūdimį, taip paspaudžia akseleratorių, kad atsitrenkia į galvelę juosiančias eglaičių gyvatvores.

Gyventojai gailisi, kad bene 7 metus augę medeliai pastaruoju metu virsta džiūvenomis, nudrengtomis mašinų.

„Pavargom. Kasmet bent 2-3 kartus kas nors įvažiuoja į mūsų tvoras. Kiek galime jas remontuoti? Eglaičių gaila dar labiau. Jau buvo gražiai suvešėjusios, o neseniai keliolika jų išlaužė“, – taip tvirtino į Savivaldybę atvykę  gyventojai, jiems antrino ir Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas.

Žmonės turi pasiūlymų

Seniūnas gerai žino padėtį šioje vietoje ir yra įsitikinęs, kad sustabdyti siautėjantį jaunimą – beviltiška. Anot J.Budrecko, prie tvenkinio ne tik poilsiaujama dienomis, jo teritorijoje girtuokliaujama ištisomis naktimis. Tada apsvaigęs jaunimėlis važiuoja namo, bet ne visada telpa siauroje gatvelėje.

Viena laimė, kad tuo metu, kai į tvorą trenkiasi automobilis, šalia jos dar nė karto nestovėjo gyventojai, antraip pasekmės būtų dar liūdnesnės.

Žmonės siūlo pastatyti greičio ribojimo ženklus, įrengti kalnelius arba atitvarus nuo sodybų. Sako, kad  dažniau eismą turėtų kontroliuoti policija.eismas naumeistyje eglutes

Jei to padaryti negalima, gyventojai siūlo kraštutinę priemonę – iš viso uždaryti įvažiavimą į paplūdimio teritoriją.
Bet tuomet iškiltų problema, kur sutalpinti tą pusšimtį ar dar daugiau automobilių, kurie paplūdimyje išsirikiuoja kiekvieną karštą dieną.

Tvenkinys – miestelio „šašas“

„Nematau išeities. Visoje Lietuvoje yra tūkstančiai tokių keliukų, kurių nei uždarysi, nei „gulinčiuosius policininkus“ ant jų įrengsi“, – skėsčiojo rankomis J.Budreckas.

Anot jo, tas tvenkinys apskritai yra miestelio „šašas“, dėl kurio priežiūros seniūnija patiria nemažus nuostolius. J.Budrecko nuomone, Žemaičių Naumiesčiui dėl paplūdimio priežiūros turėtų būti skiriamas dešimteriopai didesnis finansavimas nei kitoms seniūnijoms.

Šio klausimo sprendimas atidėtas iki rugsėjo mėnesio, kai situaciją vietoje galės apžiūrėti Saugaus eismo komisijos nariai, kurie planuoja surengti išvažiuojamąjį posėdį Žemaičių Naumiestyje. Dauguma jų dabar atostogauja.

„Išklausysime bendruomenės siūlymus ir visą posėdį rugsėjį ketiname skirti tik Žemaičių Naumiesčio eismo problemoms spręsti, nes jų čia yra daug, ypač – turgaus dienomis“, – sakė komisijos pirmininkas Romualdas Renčeliauskas.