Žemaičių Naumiesčio pradinė – trečioje vietoje Lietuvoje

pradiniu mokyklu reitingas Zemaiciu Naumiescio mokykla kaziukasPraėjusią savaitę žurnalas „Reitingai“ paskelbė geriausias Lietuvos mokyklas ir universitetus.

Penktadienio „Šilutės naujienų“ numeryje apžvelgėme, kaip vertinamos mūsų rajono pagrindinės mokyklos – ypač daug kritikos sulaukė miesto pagrindinės mokyklos.

Visai kitoks mūsų pradinių mokyklų vertinimas: Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis užima net trečiąją vietą tarp analogiškų šalies mokyklų.

Į sąrašą pateko dvi pradinės

Žurnalas „Reitingai“ pradines mokyklas sudėliojo į eilę pagal du kriterijus: kiek mokinių atėjo mokytis į pirmąją pradinės mokyklos klasę ir kiek mokinių sėkmingai baigė ketvirtąją klasę toje pačioje mokykloje.

Iš viso „Reitingų“ sudarytame Lietuvos pradinių mokyklų sąraše – 144 mokyklos. Šiame sąraše – dvi mūsų rajono pradinės mokyklos (tik dvi jas turime).

Lentelės viršuje – trečiojoje vietoje – yra Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis. Čia 2011 metų rugsėjo 1 dieną į 1-ąją klasę atėjo 19 vaikų, o po keturių metų, 2015-aisiais, ją pabaigė 26 mokiniai. Vadinasi, per ketverius metus mokykla pasipildė septyniais vaikais.

Beje, pernai ši mokykla taip pat buvo aukštoje reitingų lentelės vietoje: dalijosi 5-6 vietas kartu su Rokiškio rajono Pandėlio pradine mokykla.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos daželio direktorė Zofija Lydekienė džiaugiasi „Reitingų“ įvertinimu. Ji sakė, kad šiemet į pirmąją klasę ateis dar daugiau pirmokėlių.

Šilutės Žibų pradinė mokykla – sąrašo penkiasdešimtuke. Kartu su Trakų pradine mokykla ši įstaiga dalijasi 44-45 vietas.

2011 metais Žibų pradinę mokyklą pradėjo lankyti 77 pirmokai, o po ketverių metų, 2015-aisiais, ją baigė 75 vaikai. Tai reiškia, kad per ketverius metus du vaikai pasirinko kitas ugdymo įstaigas.

Šiemet reitingų sąraše Žibų pradinė mokykla šoktelėjo į viršų, nes pernai ji užėmė 59-ąją vietą.

„Smagu girdėti, kad šiemet pakilome į viršų“, – sakė Žibų pradinės mokyklos direktorė Elena Šarkienė. Apie savo vadovaujamą įstaigą ji yra girdėjusi gerų atsiliepimų ir iš tėvų. „Stengiamės, kad gerai jaustųsi ir mokiniai, ir tėvai, ir visa mokyklos bendruomenė“,  – sakė ji.

Mokykla tarsi lakmuso popierėlis

„Jei vaikai bėga iš mokyklos neatsimokę joje ketverių metų, tai yra nuo pirmos iki ketvirtos ar nuo penktos iki aštuntos klasės, vadinasi, ten jie nemylimi, ten svarbiausias ne vaikas, o mokytojas, direktorius“, – žurnalo „Reitingai“ straipsnyje (aut. Jonė Kučinskaitė) sako Lietuvos pradinių mokyklų asociacijos prezidentė, Kauno Prano Mašioto mokyklos direktorė Aušra Burbienė.

Jos žodžiais, vaikų pilna mokykla – tai lakmuso popierėlis, rodantis, kad joje gera vaikų savijauta ir aukšta savivertė, puiki psichologinė atmosfera ir vertybės, o akademiniai rezultatai – geri. Jei kurio nors vieno komponento stinga, tėvai vaikus išsiveda į kitas mokyklas, tai yra „balsuoja kojomis“.