Žemaičių Naumiesčio seniūnas V.Stasiulis: „Nuveiktus darbus tegul vertina gyventojai“

naumiescio seniunas_virginijus_stasiulisJau praėjo šiek tiek daugiau nei 100 dienų, kai, pakeitęs ilgametį Žemaičių Naumiesčio seniūnijos šeimininką Joną Budrecką, prie seniūnijos vairo stovi energija trykštantis naujas seniūnas Virginijus Stasiulis.

„Seniūnu dirbu nuo rugpjūčio 8 d., o apie mano nuveiktus darbus tegul sprendžia gyventojai“, – ginasi V.Stasiulis, pakviestas pakalbėti apie kasdienius rūpesčius ir tai, kaip sekasi darbuotis.

Ūkininkas iš prigimties

„Darbo nebijau, nes visą gyvenimą praleidau ūkyje“, – sako pašnekovas, kuris prie ūkiškų darbų pripratęs nuo vaikystės, kai dar augo pas tėvus.   V.Stasiulis, gimęs Juknaičių seniūnijoje, užaugo ūkiškai besiverčiančių tėvų šeimoje. Vėliau būsimojo ūkininko ir Žemaičių Naumiesčio seniūno šeima įsikūrė Palendriuose. Čia ir dabar V.Stasiulis gyvena bei valdo nemažai žemės.naumiescio seniuno_darbai_remontas_DSCN0001

„Esu įgijęs zootechniko ir gyvulininkystės technologo specialybes. Dirbau ir gyvulininkystės brigadininku, ir direktoriaus pavaduotoju asmeniniame sektoriuje, ir vyresniuoju zootechniku. Vėliau buvau VĮ „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ kontrolės asistentu ekspertu, gyvulių skerdenų kokybės vertintoju, o VĮ reorganizavus į UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ dirbau Šilutės skyriuje vadovo pavaduotoju. Taip pat man teko dirbti ir Klaipėdos skyriuje vadovu“, – sako pašnekovas, prisipažindamas, kad šalia „valdiškų“ darbų visada randa laiko ir nuosavam ūkiui, kuriame augina javus.

Paklaustas, kaip visur suspėja, ypač dabar, kai dar reikia rūpintis ir nemažos seniūnijos rūpesčiais, V.Stasiulis sako, jog didžioji jo atrama yra kartu su žmona Zita užauginti du sūnūs. Pastarieji, perėmę iš tėvo pavyzdį ir patirtį, taip pat jau ūkininkauja ir padeda tvarkytis javų ūkyje.

Atviras visiems gyventojams

Paklaustas, su kokiais pirmaisiais rūpesčiais susidūrė pradėjęs dirbti seniūnu ir kokie labiausiai degantys reikalai seniūnijoje, V.Stasiulis sako, jog visi planai, kad ir kokie jie gražūs ar kilnūs būtų, pirmiausia atsiremia į skurdų biudžetą.

„Pinigų stoka labiausiai riboja mūsų galimybes, tad pirmiausia stengiamės atsižvelgti į konkrečius gyventojų prašymus“, – sako seniūnas. Didžiausias dėmesys šiuo metu yra sutelktas į seniūnijos bei miestelio aplinkos puoselėjimą.

Žemaičių Naumiestyje pradėti senų šaligatvių tvarkymo darbai. Žinoma, tai – brangus malonumas, todėl šiemet ir kitąmet bus sutvarkytos tik labiausiai ištrupėjusios vietos. Dėl finansų stokos seniūnijai trūksta ir darbuotojų. Šiuo metu seniūnijos administracija samdo tik du asmenis, kurie padeda atlikti visus ūkiškus darbus.

Paklaustas, ar neužtenka  viešuosius darbus dirbančių asmenų ar asmenų, kurie yra įpareigoti atidirbti už pašalpas pagalbos, seniūnas tik šypteli. „Jei atvirai, juk niekam ne paslaptis, kad dažniausiai tie „darbininkai“ tik nuvilia. Norint sulaukti jų realios pagalbos, reikėtų prie kiekvieno iš jų statyti po prižiūrėtoją…“, – sako V.Stasiulis.

naumiescio seniuno_darbai_tiltas_DSCN0007Vardindamas kasdienius rūpesčius ir jau atliktus darbus, seniūnas džiaugiasi, kad pagaliau pavyks šiek tiek kosmetiškai pagražinti bene dvylika metų netvarkyto seniūnijos pastato koridorių sienas, taip pat tvarkoma Žemaičių Naumiesčio traukos objekto – tvenkinio – aplinka. Čia retinami išvešėję krūmynai, ruošiamasi pavasariui. O kai ateis šiltasis sezonas, planuojama aptvarkyti ir visą paplūdimį, atvežti švaraus smėlio.

Be abejonės, didelės pagalbos ūkiškuose darbuose suteiks ir naujasis traktorius. Tokius geležinius žirgelius, nupirktus rajono Savivaldybės, gavo visos rajono seniūnijos. „Kai užklups sniegas, nebus baisu. Naujasis traktoriukas turi ir buldozerį, ir šluotą, tad pagrindinius seniūnijos kelius, esant skubiam reikalui, tikrai savo jėgomis apsitvarkysime“, –  pripažįsta seniūnas.

Anot jo, didžiausią dėmesį jis kreipia į konkrečius gyventojų prašymus. Seniūnas džiaugiasi, kad jau pavyko ištiesti pagalbos ranką vargstantiems, vienišiems seniūnijos gyventojams. Kam padėjo stogą apsilopyti, kam langus susidėti ar kaminą išsivalyti.

Taip pat jis džiaugiasi, kad kol kas nėra didelių skundų dėl miestelio apšvietimo tamsiuoju paros metu. „Sutvarkyti žibintai gatves apšviečia nuo ankstaus ryto, kai gatvėmis pradeda judėti moksleiviai. Miestelio gatvės apšviestos būna iki vidurnakčio“, – sako pašnekovas.

„Tegul patys žmonės sprendžia apie mano darbus. Jei kas negerai, tegul ateina, išsipasakoja. Jei patiksiu, pateisinsiu seniūnijos gyventojų lūkesčius, stengsiuosi taip dirbti ir toliau, jei ne, bus matyti…“, – sako seniūnas V.Stasiulis, prisipažindamas, kad šiuo metu jam, kaip ir kiekvienam lietuviui, širdį užlieja vis labiau artėjančių prieššventinių renginių nuotaikos bei rūpesčiai.