Žemaičių Naumiesčio užtvanka gąsdina žmones

tvenkinio tiltas naumiescio svyra„Nenorime gyventi šalia „tiksinčios bombos“ – Degučių tvenkinio avarija gali pasikartoti Žemaičių Naumiesčio užtvankoje“, – taip kalbėjo į „Šilutės naujienų“ redakciją atėjęs naumiestiškis Svajūnas.

tvenkinio tiltas naumiescio svyratvenkinio tiltas naumiescio atitrukesBaimės židinys šalia namų

Svajūno šeima su kaimynais gyvena šalia tvenkinio užtvankos. Jie mato, kaip ant tvenkinio užtvankos metalinio tiltelio vaikšto žmonės, stoja fotografuotis vestuvininkai, laipioja vaikai ir šokinėja į tvenkinio vandenį. Baisiausia, kad tiltelio konstrukcijos – labai pavojingos būklės: atramos ištrupėjusios ir laikosi tik ant linkstančių metalinių stovų. Svyrantys stovai jau atplėšė patį tiltą nuo keliuko.

Svajūno nuomone, jeigu tas tiltelis griūtų, jis sužalotų žmones, jei jie būtų ant paties tilto, ar maudytųsi netoli tilto atramų. Didelė tikimybė, kad griūvančios tilto konstrukcijos pažeistų tvenkinio vandens nuleidimo šachtą. Tuomet pasikartotų Degučių tvenkinio avarijos scenarijus, tik pasekmės būtų baisesnės: visas didžiulio tvenkinio 

vanduo plūstelėtų į Šusties upelį, kuris vingiuoja tarp Žemaičių Naumiesčio gyventojų sodybų. Pasak Svajūno, tai būtų tiesiog katastrofa.

Gyventojai jau ne kartą kreipėsi į buvusį seniūną Joną Budrecką, ragino jį organizuoti tilto remontą – sutvirtinti tiltelio atramas metalo kampuočiu. Tačiau seniūnas, dabar išlydėtas į užtarnautą poilsį, sakė, kad tokiems darbams reikia rimtų specialistų ir jis su seniūnijos darbuotojais nieko negali padaryti. Seniūnas sakė pranešęs apie užtvankos tiltelio pažeidimus Savivalybės administracijos direktoriui, Kaimo reikalų skyriaus vedėjui.

Svajūnas su kaimynais mano, kad kol bus paskirtas naujas seniūnas, apie problemą valdininkai pamirš, o naumiestiškiams liks kasdienis nerimas dėl gresiančios nelaimės.

Viską žino ir veikia
TVENKINIO BUDVYTIS 1
„Šilutės naujienos“ aplankė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėją Povilą Budvytį, kuris atsakingas už rajono melioracijos statinių priežiūrą.

Jis žino Žemaičių Naumiesčio užtvankos problemą. Jau parengti viešojo darbų konkurso dokumentai ir bus atrinkta įmonė, kuri atliks visų Šilutės rajono užtvankų ekspertizę. Savivaldybėje, be Žemaičių Naumiesčio užtvankos, kuri statyta 1976 metais, dar abejonių kelia užtvankos Krauleidiškėse (statyta 1973 m.), Šyliuose (1975 m.) ir Vainute (1984 m.).

P.Budvytis tikisi, kad ekspertus pavyks parinkti per savaitę, o visų užtvankų ekspertizės turėtų būti atliktos per 2-3 mėnesius. Tuomet Savivaldybė, gavusi išvadas apie užtvankų būklę, patikimumą ir rekomendacijas dėl remonto ar konstrukcijų darbų, kreipsis į Žemės ūkio ministeriją, kad gautų finansavimą remontams atlikti.

P.Budvytis neabejoja, jog Žemaičių Naumiesčio užtvankos statiniai bus rekonstruoti pirmiausia.