Žemaičių Naumiesčio varguoliai vėl pajuto „Gerumo namų“ gerumą

naumiescio gerumo_namai_pielikieneGausus būrys Žemaičių Naumiesčio krašto ir aplinkinių seniūnijų gyventojų artėjant dabar jau praėjusioms šventėms vėl pajuto šiuose kraštuose gerai žinomos organizacijos – „Gerumo namų“ – paramą. Būtent šios organizacijos geradarių dėka keliolika vienišų senelių, daugiavaikių šeimų ir ligonių sėdo prie sotesnių stalų, nes juos su dovanomis ir Kalėdų seneliu aplankė šių namų atstovai.

Šių metų rugpjūtį 10-metį minėsiančios organizacijos nariai tiek pat metų, neskaičiuodami savo laiko, rūpinosi ir tebesirūpina tais, ką užklumpa ligos, kieno namus nusiaubia gaisras ar kam šiandien tiesiog sunku išgyventi. Tad kaip ir kasmet šiemet jie vėl dalijo kitų geradarių suaukotą paramą – drabužius, žaislus, saldumynus pinigus – ir gabeno juos tiems, kam likimas buvo ypač nedosnus.

Paremtųjų skaičiaus nepasakytų niekas

Ilgametė vadovė Ramutė Šveikauskienė, Irena Paulikienė, Stasė Baltutienė, Vita Kubaitienė ir Antanas Kubaitis – štai ir visos „Gerumo namų“ pajėgos, jau ištisą dešimtmetį besirūpinančios visos plačios apylinkės varguoliais.
Kiek žmonių ar šeimų per tą laiką pajuto šių žmonių rūpestį, nebesuskaičiuotų niekas, juo labiau neskaičiuoja jie patys. Net klausiami, kiek namų apsuko artėjant šių Kalėdų šventėms, negali pasakyti skaičiaus. „Gal keliolika“, – aptakiai išsitaria.   naumiescio gerumo_namai_kunigas_anuzis

Tiesa, piniginė parama po keliasdešimt eurų skirta šešioms šeimoms – tą skaičių labdariai žino gerai, nes veda tikslią suaukojamų pinigų apskaitą. Bet dar keliolikai šeimų nuvežta patalynės, žaislų, saldumynų paketai. Ir ne tik naumiestiškiams – „Gerumo namų“ nariai bendradarbiauja su kitų seniūnijų socialinėmis darbuotojomis, todėl sužino apie visus, kam ypač reikia paramos. Tad artėjant praėjusioms šventėms aplankyti ir Gardamo seniūnijos gyventojai.

Kad galėtų dalinti, turi surinkti

Kasmetinės „Gerumo namų“ narių kelionės po apylinkės varguolių namus nebūtų įmanomos, jei jie patys neturėtų gausaus būrio rėmėjų. Pirmiausia tai yra Vokietijos Kukshaveno (Cuxhaven) diakonijos nariai, kasmet po kelis kartus gabenantys į mūsų kraštą labdarą. Drabužiai, avalynė, žaislai, indai – tai parama, kuri jau beveik dešimtmetį dalijama visos apylinkės žmonėms. Ir padėkojama kiekvienam, kuris, jų gavęs, bent šiek tiek paaukoja labdarai.

Visi Žemaičių Naumiesčio seniūnijos švenčių lankytojai gerai žino ir kitą „Gerumo namų“ darbo pusę – visų švenčių metu jų organizuojamas loterijas. Surinkę smulkių namų apyvokos daiktų, minkštų žaislų, jie organizuoja loterijas be pralaimėjimų, kurių metu surinktos lėšos taip pat vėliau išdalijamos skurstantiesiems.

„Gerumo namų“ nariai pasakoja, jog turi ir ne vieną nuolatinį rėmėją, o ypač išskiria naumiestiškės, buvusios muzikos mokytojos Genovaitės Pielikienės gerumą. Devintą dešimtį bebaigianti pensininkė jau daug metų kiekvieną mėnesį gana solidžią sumą paaukoja labdarai. Moteris sako visiškai pasitikinti „Gerumo namų“ darbuotojų sąžiningumu ir norinti kiek išgalėdama padėti dar sunkiau nei ji gyvenantiems žmonėms.

„Kad turėtume ką dalinti, pirma turime surinkti, tad jei neturėtume tokių žmonių kaip mūsų Genovaitė, nebūtų ir ką dalinti. Todėl esame be galo dėkingi visiems, kurie supranta ir vertina mūsų darbą, kurie pasidalija tuo ką turi su dar sunkiau besiverčiančiais“, – sako „Gerumo namų“ nariai.

Aiškėja, kad, pavyzdžiui, aukas šių švenčių dovanoms jie kaupė ne vieną mėnesį. O juk ir metų bėgyje tenka nuolat paremti nuo gaisrų nukentėjusius, sunkių ligų prispaustus žmones, kasmet artėjant mokslo metams tenka pasirūpinti sunkiau besiverčiančiomis šeimomis, neišgalinčiomis išleisti į mokyklą vaikų.

Vargo daugėja, paramos mažėja

naumiescio gerumo_namai_kestutisNaumiestiškiai pastebi, kad pastaraisiais metais paramos mažėja, labdaros ateinantys žmonės aukoja vis mažiau. Tokio reiškinio priežastys, anot jų, tos pačios, kaip ir visoje Lietuvoje, – įvedus eurą daug prekių ir paslaugų smarkiai pabrango ir brangsta toliau, tad nekeista, kad žmonėms beveik nebelieka kuo dalintis.

Tuo tarpu skurdo nemažėja. Net priešingai – jo vis daugiau, tad ir paramos reikia vis platesniam šeimų ratui. Ir į „Gerumo namų“ būstinę paprašyti pagalbos kiekvieną savaitę užsuka nuo keliolikos iki kelių dešimčių apylinkės varguolių.

„Gerumo namų“ nariai pasakoja dar turintys galimybių padėti. Todėl jie kviečia visus, kas neišgali nusipirkti drabužių, avalynės ar žaislų savo mažyliams, užsukti į Žemaičių Naumiestyje, Pergalės aikštėje 19, esančius namus. Jų durys atviros kiekvieną antradienį ir penktadienį nuo 8 iki 12 valandos.