Žemaičių Naumiestyje – fotomenininkas R.Požerskis

zemaiciu naumiesti_fotomenininkas8Žemaičių Naumiestyje lankėsi  fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinio meno katedros profesorius Romualdas Požerskis.

Menininkas susitiko su vietos jaunimu, kuriam vedė edukacines fotografijos dirbtuves. R.Požerskis edukaciją pradėjo klausimu, kas yra fotografija, ką tas žodis reiškia? Dalyviai bandė atsakyti, kad tai atvaizdas arba piešimas šviesa. Pasak svečio, fotografuojant šviesa tikrai labai svarbi, ji patenka į fotoaparatą pro objektyvo lęšių sistemą. Keičiant lęšių padėtį keičiasi vaizdas, fokusuojamas fotoaparato langelyje. Norint sukurti gerą nuotrauką, reikia viską teisingai padaryti. Kaip tai padaryti, edukacijos užsiėmimų dalyviai gavo daug patarimų.zemaiciu naumiesti_fotomenininkas2

Moksleiviai buvo supažindinti su Lietuvos fotografijos istorija, fotoaparatų klasifikacija ir veikimo principais, fotolaboratorijos įranga. Kartu su fotomenininku jie analizavo fotografijų turinį, kompoziciją, meninės išraiškos formas. Pasak R.Požerskio, turinys ir forma yra svarbiausi dalykai fotografijoje. Pati fotografija labai svarbi, siekiant paskleisti teisingą informaciją apie vykstančius pokyčius pasaulyje. R.Požerskis jaunimą pakvietė fotografuoti ir tai pradėti fiksuojant savo šeimą, draugus, nes kiekviena fotografija – tai trumpas pasakojimas, kuris gali būti apie kiekvieną iš mūsų.

Naumiestiškiai buvo pakviesti ir į fotomenininko parodos „Baltijos kelias” atidarymą. Autorius sakė, kad jam buvo svarbu įamžinti šį svarbų laisvės troškimo įrodymą, kad tai buvo vienos dienos fotografija, įamžinta 1200 kadrų. Žvelgiant į foto nuotraukas, galima įžvelgti kur kas daugiau, nei istorinių įvykių fiksavimą: matome emocijas žmonių veiduose, jų aprangą, automobilius, bendravimą.

Autorius pasidalijo mintimis apie kūrybos pradžią, ateities planus, įspūdžiais iš kelionių po pasaulį, kurias iliustravo virtualiomis nuotraukomis. Naumiestiškiai virtualiai sklaidė ir fotomenininko pristatytus fotografijų albumus „Neramūs keliautojai”, „Pergalės ir pralaimėjimai”, „Atlaidai”, „Senamiesčiai”, „Paskutinieji namai”, „Mažasis Alfonsas”, „Degantis žmogus”. Svečias bibliotekai padovanojo keletą savo albumų.