Žemaičių Naumiestyje jau budi greitosios medicinos pagalbos ekipažas

greitoji naumiestyje1Pagaliau buvo įgyvendinta VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Liutauro Indriuškos idėja – įsteigti budinčios Greitosios medicinos pagalbos punktą (GMP) Žemaičių Naumiestyje.   Pasak medicinos įstaigos vadovo, norint greitai ir efektyviai suteikti pirmąją būtinąją pagalbą bei nuvežti ligonį į artimiausią gydymo įstaigą iš atokių Šilutės rajono vietovių, buvo būtina įkurti greitosios medicinos pagalbos punktą, esantį kuo labiau Šilutės rajono viduryje. Šiuo atveju buvo pasirinkta Žemaičių Naumiesčio gyvenvietė, ir buvusiose miestelio ambulatorijos patalpose įrengta greitosios medicinos pagalbos pastotė.

Taigi nuo pirmadienio, gegužės 18-osios, šiame miestelyje jau budi ir laukia iškvietimų viena „greitukė”.  

Pasak L.Indriuškos, svarbiausia yra laiku suspėti pas ligonį ir suteikti jam visavertę pagalbą. Todėl įsteigti Žemaičių Naumiestyje GMP punktą buvo svarbus žingsnis Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrui.   Kaip žinia, Šilutės rajonas apima išskirtinai didelę teritoriją, kai kurie kaimai, esantys Švėkšnos, Vainuto, Saugų seniūnijose, ypač nutolę nuo rajono centro, kuriame dislokuota greitosios medicinos pagalbos stotis.   Budintį greitosios ekipažą įkurdinus Žemaičių Naumiestyje, ligoniams bus galima operatyviau padėti, palengvės medikų darbas, nes jiems nereikės į nelaimės vietą skubėti dideliu greičiu, ypač – gyvybei pavojų keliančiais slidžiais ir neprižiūrėtais žiemos keliais.

Žemaičių Naumiesčio miestelyje Greitosios pagalbos punktas įkurtas pastate, kur ilgą laiką veikė ambulatorija. Steigėjui su Šilutės PSPC sudarius nuomos sutartį, dalis patalpų perduota valdyti ir naudotis.greitoji naumiestyje

Prieš pradedant teikti paslaugas, minėtose patalpose buvo atliktas kosmetinis remontas, įdiegta paslaugai teikti būtina kompiuterinė įranga.

Naujai atidarytas GMP, anot L.Indriuškos, įstaigai generuos papildomas sąnaudas, tačiau visa tai atsipirks kokybiškomis ir greitomis paslaugomis rajono gyventojams, jie galės greičiau pasiekti gydymo įstaigą.

Atidarant naująjį GMP, pirkti naujų automobilių nereikėjo. Iki šiol Šilutėje budėjo trys GMP ekipažai, atidarius pastotę Žemaičių Naumiestyje, vienas iš ekipažų nuo pirmadienio perkeltas į pastarąjį miestelį.

Šilutės PSPC vadovybė itin dėkinga „Šilutės baldams” – ši socialiai atsakinga bendrovė naujai greitosios pastotei Žemaičių Naumiestyje padovanojo reikiamus baldus, tuo padėdama sudaryti geras darbo sąlygas greitosios ekipažo darbuotojams.

Pastotės atidaryme dalyvavusi AB „Šilutės baldai” personalo vadovė Janina Mauricienė pasidžiaugė, kad įmonė prisidėjo prie šio reikšmingo socialinio sumanymo įgyvendinimo. Naujos pastotės medikai greičiau galės suteikti būtiną pagalbą gyventojams, – pastotės atidarymo naudą pajus ir „Šilutės baldų” darbuotojai. Juk „Šilutės balduose” dirba apie 700 darbuotojų iš įvairių kaimų ir gyvenviečių, tad ištikus nelaimei ar užklupus ligai, skubesnis greitosios ekipažo atvykimas darbuotojams padės spręsti sveikatos problemas.

Į GMP pastotės atidarymą baldininkų atstovės atvyko su šventiniu tortu ir vaišindamos medikus linkėjo, kad gyventojams reikėtų kuo mažiau jų paslaugų.

Šilutės PSPC direktorius L.Indriuška dėkojo rėmėjams ir į naujos pastotės atidarymą atėjusiems naumiestiškiams. Jis pasidalijo ir ateities planais: norėtų PSPC perduotose patalpose Žemaičių Naumiestyje įkurti medicinos punktą.