Žemaičių Naumiestyje – pasirengimas viso rajono žemdirbių šventei

Dagotuves DSCF2051Žemaičių Naumiestis atsakingai ruošiasi artėjančiai Dagotuvių šventei: derinamos visos šio svarbaus rajoninio renginio smulkmenos, jau baigtas įrengti šiuolaikiškas gatvių apšvietimas, statomi nauji suoleliai.

Tradicinės Dagotuvės šiemet taps viso rajono žemdirbių švente.

Dagotuvės tampa viso rajono žemdirbių švente

„Tądien švęsim derliaus nuėmimo pabaigtuves, džiaugsimės savo ir kaimynų prasmingo darbo vaisiais, visi kartu suksimės šventinės muzikos ritmu, plosimegeriausiems dainininkams ir skanausim geriausių gaspadinių pagamintų valgių“, – žada Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas.

Numatyta, kad šventėje bus galima pamatyti visą naujausią žemės ūkio techniką, gaminamą Suomijoje, kurią atveš firma „Valtra“. Bus galima pasigėrėti net pusšimčio iš visų šalies kampelių suvažiavusių tautodailininkų išmone, pasiderėti dėl jų gaminių kainų ir net pamatyti kaip jie gimsta. Neapsakomo skonio lietuviškais produktais smagurius žada tikrai nustebinti kulinarinio paveldo puoselėtojai – žemaitiškų valgių gaminimo subtilybes išmanantys gaspadoriai ir gaspadinės.

„Visi, kas netingės – virs ir keps, o žuvienės katilą maišys Šyšos kaime gyvenantis Bronius Kalvaitis“, – žada seniūnas.

Bus galima pasigėrėti Lietuvoje auginamų dekoratyvinių paukščių grožiu, o seniūnai šventėn jau kviečia savo seniūnijų ūkininkus ir ragina juos Dagotuvėse prekiauti pačių užauginta produkcija.

Žinoma, degs šventėje vaidilučių atnešta Lygės ugnis, kaip ir privalu, deivei Žemynai bus paaukotas avinas, bet šventės organizatoriai žada, jog avinėlio kraujas aikštėje nesilies…

Tądien bus apdovanoti ir geriausi šių metų rajono ūkininkai, kuriuos išrinko Kaimo reikalų skyriuje sudaryta komisija. Žinoma, skambės garbių svečių sveikinimai, bus pagerbtos ir šauniausios Žemaičių Naumiesčio seniūnijos šeimos bei nusipelnę seniūnijos žmonės, be abejo – vainikuoti Mykolai ir Mikalinos. Bus ir daug įvairiausiam skoniui tinkančios muzikos.

„Ateikite su gera nuotaika ir draugus atsiveskite“, – kviečia pagrindinis šventės gaspadorius J.Budreckas.

Miestelyje – modernus apšvietimas

Artėjant Dagotuvėms Žemaičių Naumiestis nušvito tiesiogine žodžio prasme – čia neseniai nugriautos bene dvi dešimtys senų elektros oro linijų stulpų ir baigtas įrengti modernus gatvių apšvietimas.

Elektrikai Žemaičių Naumiestyje dirbo miestelio aikštėje ir Laisvės gatvėje. Per pusantro mėnesio jie paklojo požeminius kabelius bei įrengė naują – modernišką apšvietimą.

Praėjusios savaitės pabaigoje UAB „Įtampa“ vyrai dar darbavosi šalia miestelio gimnazijos esančiame parke – čia nutarta apšviesti takelius, kuriais į mokyklą eina vaikai, nuo miestelio centro į kitą jo pakraštį per parką traukia ir suaugusieji.

Prie gimnazijos pastarąją savaitę išdygo ir nauji suoliukai: iki Dagotuvių nutarta pastatyti 7, dar tiek pat – po šventės.

Ąžuolo medienos naumiestiškiams skyrė Žemaičių Naumiesčio girininkija, suoliukus darė mokyklos darbininkai.